Dāvinām grāmatu Nacionālajai bibliotēkai

IMG_8549 _maza

Atsaucoties akcijai „Tautas grāmatu plaukts” Laurenču sākumskola oktobrī dāvinājusi Latvijas Nacionālajai bibliotēkai kādu īpašu un sev nozīmīgu grāmatu. Dāvanai izvēlēta pati pirmā grāmatiņa, kas ziedota no vecākiem jaunajai, vēl tapšanas brīdī esošajai skolai. „Šādi vēlējāmies uzsvērt, cik ļoti novērtējam mūsu skolas tapšanas ideju – veidot to roku rokā kopā ar vecākiem, bērniem un skolotājiem kā kaut ko īpašu,” stāsta skolas Resursu centra vadītāja Marita Veica.  „Tautas grāmatu plauktam” izvēlētā ir Mika Valdberga grāmata „Dažādās mājas” no sērijas Mežmalas pasakas.  

Akcijas rīkotāji aicināja dāvināt Gaismas pilij sev īpašu grāmatu, titullapā ierakstot veltījumu vai personisku stāstu, kas saistās ar šo grāmatu. Dāvātās grāmatas no visas Latvijas tiks gabātas bibliotēkas jaunās ēka ātrijā izvietotajā stikla sienā, kas sliesies piecu stāvu augstumā, grāmatas būs pieejamas ikvienam lasītājam.

Laurenču sākumskolas grāmatā iekļautais vēstījums:

„Sanākot kopā Siguldas novada domes darbiniekiem un mazo siguldiešu vecākiem dzima ideja par jaunas sākumskolas dibināšanu Siguldā.

Nepilnu divu gadu laikā, no idejas virmošanas gaisā esam nonākuši līdz brīdim, kad 2013.gada 1.septembrī 122 mazie laurēni priekpilna satraukuma pārņemti stāv skolas pagalmā un gaida pirmo zvanu uz pirmo stundu jaunajā skolā. Mūsu Laurenču sākumskola ir īpaša skola ar to, ka pie dibināšanas un skolas izveides ļoti lielu dalību ņēma skolēnu vecāki.

Tieši tik jauna cik skola, atvērās arī skolas bibliotēka, tādēļ liels paldies visām ģimenēm, kas dāvināja pirmās grāmatas skolas bibliotēkas fondam, īpaši Petrovsku ģimenei par pirmo grāmatu. Tieši tādēļ mēs vēlamies šo grāmatu tik īpašu arī saglabāt nākamajām paaudzēm Tautas grāmatu plauktā.

Mazie laurēni ir tik pat zinātkāri un aktīvi pētnieki kā grāmatiņas galvenie varoņi Ķirks, Vabulis un Pelēns. Tā kā mūsu skola tieši tāpat kā grāmatas varoņu mājas atrodas mežmalā, tad mums būs lieliska iespēja pētīt, vērot un rakstīt pašiem savas mežmalas pasakas un stāstus.

Laurenču sākumskolas skolēni, vecāki un skolotāji”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: