Aizvadīta Ziemeļvalstu nedēļa

Nedēļā pirms Valsts svētkiem Laurenču sākumskolā, tāpat kā 2000 citās Ziemeļeiropas valstīs, krēslas stundās sveču gaismā bērni kopā ar skolotājiem lasīja stāstus un pasakas. Šā gada tēma – „Ziema ziemeļos”. Kopā ar bērniem pārrunājām grāmatu autoru pārstāvētās valstis, izzinājām ziemeļvalstu karogus, pētījām pasaules kartē to atrašanās vietu un iejutāmies galveno varoņu lomās, rakstot savus vēstījumus un sludinājumus.

Ieejas biļete pasākumā bija pašgatavota sniegpārsliņa, kuras bērni izgrieza ar lielu aizrautību un interesi, tieši tāpat kā to pirms diviem gadsimtiem ir darījis pats Hanss Kristians Andersens.

Mazāko klašu skolēni klausījās fragmentu no H.K.Andersena pasakas „Sniega karaliene”, noslēgumā paši iejutās Gerdas lomā meklējot Kaju un rakstot sludinājuma tekstu vietējai avīzei, kā arī noskatījās animācijas filmu „Sniega karaliene”.

4.,5.un 6.klases skolēni šogad klausījās fragmentus no Grenlandes autores Lanas Hansenas darba „Sīla. Pasaka par klimata izmaiņām”. Noklausoties pasaku, skolēni iejutās ledāja lomā rakstot vēstījumu cilvēkiem un kopīgi ar bibliotekāri un dabaszinību skolotāju diskutēja par globālo sasilšanu un pārrunāja, kas ir tās lietas, ko viņi ikdienā var veikt, nenodarot pāri dabai.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas projekts norisinās Latvijā jau 16.reizi, un tās galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos bibliotēku tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Paldies laurēniem par atsaucību!

Fotogalerija pieejama šeit

Informāciju sagatavoja:
Laurenču sākumskolas bibliotekāre
Marita Veica

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: