Laurenču sākumskolas skolēni piedalās projektā „Dārznīca”

231.c1.a

Laurenču sākumskolas skolēni iesaistījušies Latvijas Stādu audzētāju biedrības projektā „Dārznīca”, kas tiek organizēts sadarbībā ar Zemkopības ministriju un Eiropas Savienības atbalstu. Galvenais mērķis ir motivēt skolēnus padziļināti interesēties par dabā notiekošajiem procesiem un dabas nozīmi cilv     ēka dzīvē.

Projektam „Dārznīca” skolēnus bija aicināti pieteikt skolotāji, lai kopā ar 1.līdz 6.klases skolēniem mācītos pareizi sēt un audzēt dažādus augus. Laurenču sākumskolā šo projektu realizē trīs pirmās klases, kā arī otrā, trešā un ceturtā klase. „Mēs esam priecīgi, ka skolas palodzes apdzīvo puķu podi, kuros ik dienas bērni var novērot pārmaiņas. Dažu nedēļu laikā, rūpīgi laistot augus jau redzami pirmie rezultāti – izdīgušas lielākā daļa krūmcidonijas, kā arī vītolu spraudeņiem redzamas jau dažas lapiņas,” saka Laurenču sākumskolas direktore Sanita Ungura.

Viņa norāda, ka bērni par ideju un projekta attīstību bija tik ieinteresēti, ka visās klasēs nepietika pat sēklu, tādēļ šur tur „iemaldījies” arī kāds cits stāds, piemēram, saulespuķes. „Mūsu mērķis ir parādīt bērniem, ka no mazas sēkliņas var izaugt kaut kas skaists un dabai noderīgs. Vienalga vai tā būtu kļava, cidonija vai vītols, arī saulespuķes var raisīt lielu prieku,” saka Sanita Ungura, piebilstot, ka izaudzētie augi tiks izmantoti Laurenču sākumskolas teritorijas apzaļumošanā. Paredzēts vienoties ar Gaujas Nacionālā parka pārstāvjiem, kur vislabāk stādīt izaudzētos stādus.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: