Laurēnija – droša, veselīga, interesanta un aizraujoša pilsēta!

IMG_0945 - kopijaŠā gada 6.martā Laurenču sākumskolā viesojās Siguldas pašvaldības policisti, kuri integrātajā mācību stundā „Drošās pilsētas atvērto druvju diena” 4. un 5.klašu skolēniem un viņu vecākiem stāstīja par jaunās Laurēnijas pilsētas drošības noteikumiem.

Lai pasākums notiktu veiksmīgi, sagatavošanās darbi sākās jau janvārī, kad bērni kopā ar skolēniem sāka plānot un būvēt savu pilsētu . Darbam tika pieaicināta mākslas pulciņa dalībnieki un par galveno arhitekti iecelta skolotāja Zinaīda Ceske. Tā arī tapa Laurēnija!

IMG_0879 - kopijaKad pilsēta bija gatava, tā vēra savus vārtus 4.un 5.klases skolēniem un viņu vecākiem, kuri ieradās kuplā pulkā – kopumā 18! Visi apbrīnoja kaisto Laurēnijas centrālo laukumu ar puķu dobēm, par kurām atbildīga bija skolotāja Marita Breidaka, kā arī veikalu, kur, piemēram, par iedzīvotāju veselību rūpējās skolotāja Agnese Glāzniece, piedāvājot pircējiem pirms iepirkšanās izlasīt produkcijas aprakstu, lai uzzinātu visu nepieciešamo informāciju. Daudzie atklājumi kā bērniem, tā vecākiem lika apdomāties un atzīt, ka turpmāk daudz lielāku uzmanību pievērsīs tam, ko iegādājas.

IMG_0907 - kopijaLaurēnijā bija arī veselības centrs, kura uzdevums bija rūpēties par slimību profilaksi medmāsas Ditas Bērziņas vadībā, veidojot veselības uztura piramīdu, lai salīdzinātu to ar sava uztura paradumiem.

Jaunizveidotās pilsētas mazākie iemītnieki pārsvarā pārvietojas ar divriteņiem un skrituļslidām. Tādēļ būtiski bija iepazīties ar daudzajām ceļa zīmēm profesionālu Siguldas pašvaldības policijas inspektoru Mārča Ševčenko un Raivo Kalveita vadībā. Viņi ieviesa kārtību un regulēja satiksmi Laurēnijas ielās. Tā tik bija pacietība, atbildība un šarms, kā darbinieki tika galā ar mazajiem iedzīvotājiem! Policisti strikti sekoja ceļa satiksmes noteikumu ievērošanai, regulēja satiksmi krustojumos un pacietīgi skaidroja ceļa zīmju būtību. Lai labāk veiktos uzdevums, likumsargiem palīgā nāca arīi 6.klases sIMG_0918 - kopijakolnieks Kārlis Zariņš, kurš lieliski pierādīja sociālo zinību stundās apgūtās zināšanas.

Mēs visi Laurenču sākumskolas pedagogi un skolēni esam no sirds pateicīgi Siguldas pašvaldības policijas vadītājam Mārim Garjānim un inspektoriem Mārcim Ševčenko un Raivo Kalveitam par pacietību, ieguldīto laiku un darbu ar Laurēnijas iedzīvotājiem!

Jaunajā pilsētā atradās arī lepns skaistumkopšanas salons, kura saimniece Marita Veica līdzīgi labajai fejai apbūra savus apmeklētājus, atklājot dažādus noslēpumus, piemēram, sejas kopšanas līdzekļu pagatavošanas prasmes no dabas materiāliem, lai pIMG_0939 - kopijausaudži varētu atbrīvoties no pinnēm un spētu paši veiksmīgi kopt savu ķermeni. Tāpat viesi varēja iepazīties, kā top dažādi losjoni, sejas skrubis un citi līdzekļi mājas apstākļos. Šī salona esību lieliski papildināja arī relaksācijas centrs, kur Anita Bērziņa un Artūrs Kaucis, 6.klases skolēns, rūpējās par dvēseles tīrību un skaistumu.

Laurēnijā darbojās arī laboratorija. Tā radīja lielu interesi, jo… uz plauktiem, par pārsteigumu visiem, rindojās čipsi, kola, sāļie riekstiņi un konfektes! Šīs iestādes vadītāja, skolotāja Laila Zinberga ikvienam ļāva izvēlēties produktus, kurus pilsētnieki gribētu nobaudīt, taču izstāstīja to sastāvu. Tik daudz pārsteigtu seju sen nebija redzēts, jo izrādījās, ka tik daudz cukura, tauku un sāls ir tajos našķos, ko ik dienu ēdam, ka mati ceļas stāvus! Laboratorijas vadītāja skaidroja, ka tieši šīs vielas ir IMG_0961kaitīgas, jo ir par cēloni dažādām asinsvadu slimībām un citām veselības problēmām.

Savukārt veselīgās kafejnīcas saimnieces, 6.klases skolnieces Elfa Socka un Beāte Circene viesmīlīgi un laipni apkalpoja ikvienu atnācēju ar pašcepto un veselīgo burkānu kūku, trīs veidu ievārījumiem un ziedu tēju. Maksa gan šoreiz bija savdabīga – jāuzmin, no kādām sastāvdaļām visi šie kārumi tapuši.

„Sliktā pārveidošana par labo” – tā sauca centru, kura apmeklētāji varēja atbrīvoties no lamu vārdiem un dažādu žargonu lietošanas savā ikdienā. Centru vadīja 6.klases skolnieki Gusts Narnickis un Jēkabs Janovs. Gleznu galeriju vadīja Dāvis Rūķītis un Daniels Dambītis, kas palīdzēja ikvienam atklāt sevī mākslinieka talantu, bet par rakstnieka talantu atklāšanu rūpējas „Laurēnijas Vēstīs” galvenā redaktore – Sigita Pole. Savukārt visu redzēja un pamanīja galvenais Laurēnijas foto korespondents Māris Zinbergs, kurš ar tehniku pavisam noteikti nav uz „jūs”.

Lielu un patīkamu pārsteigumu visiem sagādāja VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcijas” sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere,kas šajā svētku dienā atbrauca no Rīgas, lai svinīgi izsniegtu velosipēda vadītāja apliecības 26 skolēniem, kuri izturēja teorijas eksāmenu   riteņbraukšanā 27.februārī.

Laurēnijas pilsētas atvērto durvju dienas noslēgumā iedzīvotājus uzrunāja un sveica pilsētas mērs – Laurenču sākumskolas direktore Sanita Ungura.

Šī mācību stunda bija vēl viens pieradījums tam, ka mācīties var ne tiktai ar grāmatām sēžot pie galda, bet gan aktīvi iesaistoties un uzzinot jauno šādās gandrīz vai rotaļās. Skolēniem vairāk patīk un rezultāti ir labāki, ja mācību vielu iespējams apgūt darbojoties, pētot, veidojot, izdzīvojot un pārdzīvojot.

Liels paldies visiem pasākumā iesaistītiem Laurenču sākumskolas pedagogiem, 6.klases skolēniem un vecākiem par aktīvu dalību!

 

Valentīna Voiciša, sociālas zinības skolotāja

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: