Laurenču sākumskolā aizvadīta Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa

Iestājoties diennakts tumšajam laikam, Laurenču sākumskolas bibliotēka jau otro gadu piedalās Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļā. Šī ir lieliska iespēja skolēnus iepazīstināt ar Ziemeļvalstu literatūru, kultūru, folkloru un tradīcijām. Šī gada tēma bija “Troļļi ziemeļos”.
Jau pirms šīs nedēļas visi sāka aktīvi gatavoties: ar skolēniem kopīgi tika izgatavoti troļļu lukturīši no elektriskajām eglīšu virtenēm, tā radot īpašu gaisotni katra lasījuma laikā. Tāpat tika izgatavoti arī Ziemeļvalstu karodziņi un “Ziemeļvalstu stacijas”, kurās skolēni varēja iepazīties ar katras valsts pašiem populārākajiem bērnu un jauniešu grāmatu autoriem un viņu daiļradi.

Katra klase uz stāstu lasījumu nāca individuāli, jo pasākumi noritēja visas nedēļas garumā. Skolēni uzzināja gan to, kuras ir Ziemeļvalstis un kur tās atrodas, gan arī iepazinās ar neparastajām mitoloģiskajām radībām – troļļiem, minot to raksturīgākās pazīmes, izprotot no kā troļļi baidās, un pētot, vai tiešām Norvēģijas klintīs saskatāmas troļļu aprises! Paralēli stāstu lasīšanai, mazākie Laurēni krāsoja trollīšus, bet lielākie gatavoja kartona stāvbildes. Nedēļas gaitā tapa arī īpaši, skolēnu radīti sūnu un ķērpju troļļi.
Esam gandarīti, ka nedēļā, kurā visa Latvija svinēja savas valsts svētkus, Laurenču sākumskolas skolēni atrada laiku būt kopā arī ar saviem ziemeļu kaimiņiem, kuri šajā laikā ieklausās mežu šalkās, ūdens un lapu čaboņā, cenšoties aiz savas mājas loga pamanīt sev īpašu ciemiņu – ziemeļu trolli!
Paldies visiem atsaucīgajiem stāstu klausītājiem par šo aizraujošo nedēļu!

Sagatavoja Laurenču sākumskolas bibliotekāre Marita Veica

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: