Janvāris – Profesiju mēnesis 2.b klasē

Klases stundu un sociālo zinību stundu ietvaros janvārī 2.b klases vecāki vadīja izglītojošas lekcijas par savām iegūtajām profesijām un amatiem. Vecāki dalījās pieredzē, rādīja prezentācijas un , kā iegūt šīs profesijas, kur mācīties un kā tās pielietot dzīvē.
Dāvja mamma
klasi iepazīstināja ar Latvijas simfoniskā orķestra darbību, personāldaļas un jurista profesiju, kā arī pastāstīja, kā kļūt par orķestra dalībnieku un kādi pienākumi ir diriģentam. Nedēļu vēlāk ciemojās Beatrises tētis, kurš izglītoja bērnus par jūrnieka profesiju, dalījās pieredzē un stāstīja aizraujošus stāstus, ko piedzīvojis, ilgus gadus strādājot par kuģa kapteini. Skolēni tika iepazīstināti ne tikai ar profesijām, bet arī amatiem, plašāk par audēja amatu mums pastāstīja Kārļa mamma. Bērni iepazina procesu, kā norit dzijas, diega tapšana, paši attīrīja un ķemmēja aitas vilnu, kā arī virpināja to, līdz izveidojās diegs. Noslēgumā arī iemēģināja roku aušanas procesā. Lai būtu zinoši ārsta- ģenētiķa profesijā, ciemos bija atnākusi Ances mamma Liene. Liene bērniem pastāstīja par procesiem, kas ietekmē bērnu attīstību, par veselīgu dzīvesveidu, iemācīja, kā rīkoties dzīvībai bīstamās situācijās, piemēram, aizrīšanās gadījumos, un pastāstīja par dažādiem jautājumiem saistībā ar medicīnu. Varējām apskatīt, aptaustīt dažādus ārsta ikdienā izmantojamos priekšmetus un pat izmēģināt tos darbībā. Noslēgumā ar sabiedrisko attiecību speciālista un žurnālista profesiju mūs iepazīstināja Alises mamma Rūta. Stunda aizritēja nemanot, skolēniem pašiem bija jāveic sabiedrisko attiecību speciālista darbs – jāizdomā ieinteresējošs raksts medijiem par jaunā produkta nonākšanu veikalu plauktos, bet, lai tas taptu, vispirms šis produkts bija jādegustē.
Paldies arī Signes mammai, kura palīdzēja skolā noorganizēt Ivandas Mezko izstādi, lai visi Laurēni varētu redzēt, kā dabas materiāli tiek izmantoti mākslas darbu radīšanā!

Liels paldies visiem vecākiem par atsaucību un līdzdalību mācību procesā!

Sagatavoja skolotāja Elīna Apsīte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: