Skolēni iepazīst veselīgu dzīvesveidu Laurēnijas pilsētas laboratorijās

IMG_9030

Tieši pirms pavasara brīvdienām 6.klases skolēni ceļoja pa Laurēnijas pilsētas laboratorijām. Kopā tika apmeklētas 6 laboratorijas, katrā no tām skolēni veica eksperimentus saistībā ar drošību un veselību.
E vielu laboratorijā skolēni pētīja produktu sastāvu, izmantojot e-vielu (kaitīgās (E) pārtikas piedevas) tabulu, veica secinājumu par produktu ietekmi uz cilvēka organismu. Ķīmijas laboratorijā Siguldas Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotājas Ilonas Brakovskas vadībā skolēni veica eksperimentus ar kartupeļiem, cietes noteikšanu produktos un tās pārveidošanu par glikozi, vēroja organisma atūdeņošanās procesu.
Veselīgo ēdienu laboratorijā „Gatavo pats” Ligija Zariņa un Ieva Vanaga atklāja zaļo kokteiļu noslēpumus, to iedarbību uz organismu, parādīja, kā kokteiļus pagatavot un katram bija dota iespēja pagaršot veselīgo dzērienu. Laboratorijā „Ko gribu, to ēdu” skolotāja piedāvāja skolēniem izvēlēties to, ko viņi vēlas apēst (šokolādi, bulciņu, sieru, gaļu, konfektes…), paskaidrojot, kas notiek organismā, ja šos produktus uzturā lieto bieži un lielos daudzumos, tāpat arī to, ar ko šos produktus var aizvietot. Skolēni atklāja arī vitamīnu noslēpumus. Dvēseles uzkopšanas laboratorijā skolēni noskaidroja, cik liels ir domu spēks, bet „Viestura” laboratorijā – kas notiek ar smēķētāju plaušām.

Liels paldies Ligijai Zariņai un Ievai Vanagai– Veselīgo ēdienu laboratorijas „Gatavo pats” vadītājām; Ilonai Brakovskai – ķīmijas laboratorijas vadītājai, Laurai Kubliņai – Latvijas Sarkanā krusta dalībniecei, kura kopā ar „Viesturu” brīnišķīgi novadīja nodarbību par atkarībām. Tāpat paldies Aļonai Trigubai – laboratorijas „Ko gribu, to ēdu” vadītājai, kā arī skolas administrācijai un pedagogiem, kuri piedalījās pasākumā.

Skolēnu pārdomas pēc laboratoriju apmeklējuma:
*Ķīmijas laboratorijas eksperimenti tik vienkārši izskaidroja sarežģītas lietas, tagad es zinu, kas notiek ar produktiem, kurus mēs apēdam, es skatīšos uz iepakojumiem un centīšos nepirkt produktus, kuros ir kaitīgas e piedevas. Paldies laboratorijas vadītājiem!

*Man ļoti patika „divu suņu eksperiments’’ un es tagad īpaši piedomāšu pie tā, kādas domas un sirds signālus es raidu apkārtējiem. Jau agrāk biju nolēmusi, ka nesmēķēšu nekad , bet tagad šī vēlme ir pastiprinājusies, jo redzēju ‘’Viesturiņa plaušas’’.

*Es būšu labsirdīgāka. Manuprāt, šādi projekti jātaisa vēl, jo mūsu klase šādā veidā saliedējas, un mūsu uzvedība uzlabojas.

*Mani iepriecināja viss, kas notika laboratorijas: varēju pagatavot un izmēģināt garšīgu un veselīgu dzērienu – zaļo kokteili, varēju ar paša acīm redzēt, kādu ļaunumu nodara cigarete smēķētājam. Mums ļoti vajag biežāk redzēt tādas lietas.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: