Laurenču sākumskolas čaklākie lasītāji dodas pārsteiguma ekskursijā uz Jūrmalu

DSC_0171

Laurenču sākumskolas 4.klase, kura pirmajā semestrī ieguva titulu „Laurenču sākumskolas čaklākie lasītāji”, saulainajā 13.marta rītā devās pārsteiguma ekskursijā uz Jūrmalu, nemaz nenojaušot, kurp šis ceļš vedīs, jo ekskursijas maršruts jau kopš janvāra sākuma tika rūpīgi glabāts noslēpumā!
Pirmā apskates vieta bija Vitālija Jermolajeva gleznu teātris, kurā skolēniem bija iespēja apskatīt savdabīgu gleznu izstādi, kas veidota unikālā tehnikā (fluoriscentās glezniecības efekts) – gleznas īpašā apgaismojumā sāka mirdzēt un iepriekš redzamās gleznas vietā parādījās pavisam cits, iepriekš nemanāms un it kā paslēptais gleznas variants.
Dubultos tika apmeklēta Aspazijas dzīvojamā mājavasarnīca, kurā dzejniece pavadīja mūža pēdējos desmit gadus no 1933. līdz 1943.gadam. Ēka ir celta 1903.gadā un ir tipisks Jūrmalas 20.gs. sākuma koka arhitektūras piemineklis. Skolēniem bija iespēja klausīties dzejnieces balss ierakstu vēsturiskajā VEF radio, dzirdēt stāstus par Aspazijas un mājkalpotājas Anniņas agrajiem rītiem, kuros abas pārrunāja visu, kas naktī redzēts sapņos, un iepazīties ar citiem autentiskiem tā laika priekšmetiem un dzejnieces ikdienu.
Ekskursijas noslēgumā, pirms došanās uz Siguldu, skolēni devās aktīvi izkustēties Dzintaru mežaparkā, kur ikviens atrada sev aizraujošāko atpūtas veidu!
Paldies 4.klases vecākiem par atbalstu un bibliotekārei Maritai Veicai par ekskursijas noorganizēšanu!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: