4.un 5.klases ekskursija uz Botānisko dārzu un Kosmosa izstādi

Laurenču sākumskolas 4.un 5.klase 6.maija rītā devās ceļā uz Rīgu, lai apmeklētu Nacionālo Botānisko dārzu un apskatītu ceļojošo Eiropas kosmosa izstādi („European Space Expo”).
Botāniskajā dārzā gides pavadībā skolēni apskatīja un iepazina dažādus, neparastus augus, krūmus un kokus. Ekskursija sākās ar Oranžērijas apmeklējumu, kur skolēniem bija iespēja apskatīt Oranžērijas lepnumu – sukulentu kolekciju. Siltumnīcā izvietota ievērojama aloju un agavju dažādība. Kaktusu kolekcijā bija iespējams aplūkot ap 500 dažādu kaktusu. Tāpat Oranžērijā tika apskatīti dažādi koki, piemēram, citronkoki, olīvkoki un citi. Pavisam Oranžērijā bija apskatāmas četras zāles – sukulentu zāle, siltā subtropu zāle, vēsā subtropu zāle un tropu zāle. Īpaši skolēnus iepriecināja Tauriņu un acāliju māja, kur bija iespēja lidot ar tauriņiem un apskatīt tos visā krāšņumā tik tuvu, cik vien iespējams!
Pēc Botāniskā dārza apmeklējuma skolēni devās uz ceļojošās Eiropas kosmosa izstādes paviljonu Esplanādē. Paviljona īpašais noformējums ar satelītiem un zvaigžņoto debess velvi ļāva skolēniem sajusties kā kosmosa sastāvdaļai. Paviljona centrā novietotajā interaktīvajā zemeslodē skolēni varēja noskaidrot cilvēku blīvumu uz zemes, temperatūras izmaiņas gadu gaitā un lidmašīnu daudzumu debesīs. Paviljonā izvietotie interaktīvie stendi aicināja vairāk uzzināt par kosmosa tehnoloģijām, Latvijas pieredzi kosmosa izpētē un kosmosa jomas potenciālu nākotnē.
Ārpus paviljona interesantu programmu piedāvāja bērnu zinātnes centrs „Z(in)oo” no Cēsīm, aicinot skolēnus izgatavot pašiem savu raķeti!

Sakām paldies 4.un 5.klases vecākiem par atbalstu ekskursijas realizēšanā!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: