Nometnes “Pētnieka lidojums Laurēnijā” 4.diena

20150618_110812 - Copy

Uzvilkuši kājās gumijas zābakus un sagatavojušies sliktiem laika apstākļiem, ar autobusu devāmies uz Sudas purvu, kas atrodas pie Ratnieku ezera.
Saistībā ar bērnu vecuma un fiziskās sagatavotības atšķirībām bērnus sadalījām 3 grupās – 2 grupas devās garajā 6km pārgājienā, bet mazākie izstaigāja nedaudz īsāku maršrutu.
Sudas purvs mūs pārsteidza ar bioloģisko daudzveidību, arī aktivitāšu un izziņas elementu netrūka. Par to paldies jāsaka nodarbību vadītājiem – Uldim, Uģim un Maijai, kas iesaistīja bērnus dažādās aktivitātēs, kā arī ļoti interesanti pastāstīja par purvu ekosistēmu. Vienā no pieturām mūs sagaidīja purvu eksperts Uldis, kas iepazīstināja ar to kā veidojās purvi, par to veidiem un atšķirībām, kāpēc tie ir vērtīgi un reizē arī bīstami. Kopīgi mēs izmērījām Sudas purva dziļumu un arī izpētījām tā sastāvu. Uzzinājām kā pareizi un droši pārvietoties pa purvu.
Uģis pastāstīja par purva iemītniekiem un parādīja arī vairākus paraugus. Uzzinājām, ka purvi ir ļoti vērtīga, daudzveidīga, bet ļoti jūtīga ekosistēma, kurai nepatīk pārmaiņas.
Pa ceļam uz nākamo pieturu redzējām arī mežacūku midzeni. No pasniedzējas Madaras bērni uzzināja daudzus interesantus faktus par šiem dzīvniekiem – ko viņi ēd, kā tiek medīti, kā uzvedās u.c.
Nākamajā pieturā mūs jau gaidīja Maija, kas iepazīstināja ar purva floru.
Bērni pētīja un minēja ogas, kas aug purvos, uzzināja par sfangu sūnām. Interesanti bija padzerties purva ūdeni, kas ir ekoloģiski tīrs.
Kaut arī solīja, ka līs lietus – laika apstākļi bija pavisam apmierinoši. Pārvarot visas stacijas un garo distanci visi bijām saguruši, bet pārsteigti par to, ko redzējām un uzzinājām. Atjaunojot spēkus, devāmies uz nometni un tur sākām taisīt Baskāju taku. Dienasgrāmatās daudzi bērni ir norādījuši, kar katru dienu nometne paliek aizvien interesantāka.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: