3. a klases skolēni iesaistās Vidzemes kultūras programmā “Tāsi taisi”

Ceļojošās darbnīcas “Tāsi taisi” galvenais mērķis ir iepazīstināt skolēnus un skolotājus ar vienu no senākajiem amatiem – bērza tāss apstrādi. Nodarbības ievadā skolēni tika iepazīstināti ar materiālu – bērza tāsi – un tā apstrādes iespējām, nodarbību vadītāji sniedza nelielu vēsturisku apskatu par materiāla izmantošanu senatnē un parādīja dažādus priekšmetus, kas gatavoti no mūsu Latvijas skaisto bērzu tāss.
Daudziem skolēniem šī bija pirmreizēja iepazīšanās ar tāsi un apstrādes galaproduktiem. Nodarbības otrajā daļā skolēniem bija iespēja pašiem pagatavot Ziemassvētku rotājumu – tāss čiekuru. Tā bija aizraujoša un interesanta nodarbība.
3.a klase saka lielu paldies par nodarbību skolotājiem Madarai un Kasparam!

Informāciju sagatavoja skolotāja Sigita Pole