Joku diena 3.a klasē


1. aprīlis – Joku diena. To zinās katrs bērns, bet pieaugušie no bērnības atcerēsies – jā, jā, centāmies taču apmuļķot, izjokot vai sirsnīgi pasmieties par otru, un neviens šajā dienā to neņēma ļaunā.
Līdzīga diena ir gandrīz visur pasaulē. Šajā dienā parasti izjoko draugus un paziņas, arī skolotājus, un ja esi neuzmanīgs, ātri vien dzirdi priecīgu: “April, april!”.
Bet kā radusies šī diena, kuru tik daudzi, it īpaši bērni, gaida un uzskata par jautrāko gadā?Tiek uzskatīts, ka šī tradīcija radusies Francijā. Kad mainīja kalendāru, pirmā valsts, kas to pieņēma, bija Francija. 1564.gadā Kārlis IX izdeva pavēli, ka gadam jāsākas ar 1.janvāri. Līdz tam Jaungada svētki un gadu mija notika 1.aprīlī. Saskaņā ar Kārļa IX dekrētu Jauno gadu sāka atzīmēt 1.janvārī, bet bija cilvēki, kas pretojās šai pārmaiņai un atteicās to ievērot. Pārējie viņus par to izsmēja. Šiem cilvēkiem sūtīja jocīgas dāvanas, gāja pie viņiem ciemos vai aicināja viņus pie sevis, lai jokojot visi kopā atzīmētu Jaunā gada sākšanos 1.aprīlī. Mēdza teikt, ka šie cilvēki, kas Jaunā gada atnākšanu atzīmēja 1.aprīlī,
Laurenču sākumskolas 3.a klase 1.aprīli pavadīja labā garastāvoklī. Skanēja joki, anekdotes un asprātības uzdevumi. Dienas laikā skanēja stāsti, kā kurš kuru piemānījis un varējām pasmaidīt visi kopā. Par daudziem bija jāsmaida jau paskatoties vien!
3.a klase novēl, lai joki un savstarpēja sirsnība ne tikai 1.aprīlī!

Informāciju sagatavoja skolotāja Sigita Pole

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: