1.a klases skolēni iepriecina NBS Kājnieku skolas darbiniekus

Gaidot un svinot Latvijas dzimšanas dienu, 1.a klases skolēni daudz domāja un runāja par karavīriem, viņu drosmi un nozīmību. Uzzinājuši, ka arī Latvijā ir karavīri un skolas, kurās sagatavo karavīrus, 1.a klases skolēni sagatavoja sirsnīgu Adventa laika sveicienu NBS Kājnieku skolas darbiniekiem Alūksnē.
Kājnieku skolas pamatuzdevums ir apmācīt un sagatavot jauniesauktos karavīrus profesionālajam militārajam dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos. Interesanti, ka Kājnieku skolas vēsture ir cieši saistīta ar Siguldu, jo nes 7.Siguldas kājnieku pulka vārdu. Šis pulks izveidots 1919.gada 20 jūnijā un piedalījās smagās cīņās pret Bermontu un Ziemeļlatgales atbrīvošanu. Kopš 1921.gada janvāra 7.Siguldas kājnieku pulks atrodas Alūksnes Jaunajā pilī.
Skolēni uzzināja, ka pulkam pirmo karogu dāvināja Siguldas pilsēta 1923.gadā. Karoga vienu pusi rotā uzraksts “7.Siguldas kājnieku pulks”, otrā pulka devīze: “Šurp, jaunekli, ar vēja spārniem trauc, kad Latvija tev’ brīvīb’s karā sauc.” 1938. gadā Siguldas pilsēta pasniedza pulkam jaunu karogu, pirmā nolietotā vietā.

Lai skaists un maziem pārsteigumiem bagāts Adventa laiks!

Informāciju sagatavoja skolotāja Sigita Pole

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: