5.un 6.klase piedalās “Meža karjeras dienā”

Lai informētu jauniešus par iespējām strādāt meža nozarē, Laurenču sākumskolā 10.februāra pēcpusdienā norisinājās AS „Latvijas valsts meži” rīkotā “Meža karjeras diena”, kuras laikā skolēni tika iepazīstināti ar meža nozīmi globālajos procesos un ikdienas dzīvē, uzzināja par izglītības un darba iespējām meža nozarē, kā arī darbojās praktiski, veicot uzdevumus trīs dažādās stacijās. Kopā ar  Rietumvidzemes reģiona mežkopības meistari Lieni Pušpuru skolēni praktiski centās noteikt koka augstumu un iepazinās ar dažādām mežkopja ikdienā lietotām iekārtām. Sigita Liše no Meža un koksnes pētniecības un attīstības institūta aicināja skolēnus būt radošiem, būvējot Da Vinči tiltu un koka torni, kā arī izmēģinot spēkus virtuālā koku gāšanā ar harvestera simulatoru. Kopā ar Kristapu Cepli no biedrības “Zaļās mājas” skolēni uzzināja daudz noderīgas informācijas par to, kādās sadzīves lietās vai pārtikas produktos ir atrodams koks, bet LLU Meža fakultātes dekāns Dagnis Dubrovskis sniedza ieskatu, kā nonākt līdz meža nozarei un kas tajā ir vērtīgs un interesants.
Skolēnu atsauksmes pēc “Meža karjeras dienas”:
– “Man patika viss! Uzzināju ļoti daudz jauna! Nemaz nezināju, ka zobupastā arī ir koks. Un nezināju, ka mums Latvijā ir 54% mežu! Visforšākais bija darboties ārā.”
– “Man ļoti patika būvēt Da Vinči tiltu un iet tam pāri, celt Jengas torni un virtuāli gāzt kokus. Viss bija ļoti labi!”
– “Es uzzināju, kā mēra kokus, kādas ir jaunākās meža nozares profesijas. Uzzināju, kā būvēt tiltu bez naglām, skrūvēm un līmes! Man patika visas stacijas!”
– “Pasākums bija ļoti foršs, es gribētu vēl tādus pasākumus! Gribējās, lai pasākums ir garāks!”
Sakām lielu paldies visiem speciālistiem, kuri praktiski darbojās ar skolēniem, kā arī AS “Latvijas valsts meži” Rietumvidzemes reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājam Vilmāram Katkovskim un AS “Latvijas valsts meži” komunikācijas speciālistei Andai Sproģei!

Informāciju sagatavoja Vanesa Čeičiniece

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: