Laurēni piedalās konkursā “Esi zinātnieks un pētnieks!”

27. aprīlī Laurenču sākumskolas 5. un 6. klases skolēnu komandas piedalījās konkursā “Esi zinātnieks un pētnieks”. Tas ir dabaszinātņu konkurss, ko katru gadu Siguldas novada 5. un 6. klasēm rīko Siguldas Valsts ģimnāzija. Pasākuma gaitā skolēnu komandām bija jāveic fizikas, ķīmijas un bioloģijas praktiskie uzdevumi: jāsarindo dažādi priekšmeti pēc to masas, neizmantojot svarus, jāveic pētījums par dažādu augļu un dārzeņu pH un jāizveido savs noteicējs. Uzdevumu veikšanā liela nozīme bija ne tikai zināšanām un apķērībai, bet arī prasmēm sadarboties komandā un dalīt darbus. Savukārt otrā pasākuma daļā skolēni sapulcējās zālē, kur uz dabaszinātņu viktorīnas jautājumiem bija jāatbild ar planšešu palīdzību – precīzi un ātri – un te adrenalīna netrūka!
Laurēnu 6.klases komanda pētnieciskajā konkursā ieguva augsto otro vietu, pavisam nedaudz atpaliekot no pirmās. Savukārt viktorīnā 6. kl. komanda ieguva pirmo vietu, visu laiku esot pārliecinošā vadībā!
Laurēnu 5. klases komanda godam parādīja savas prasmes darboties komandā, veikt sarežģītus uzdevumus, kā arī uzkrāja vērtīgu pieredzi nākamajam gadam!
Paldies Siguldas Valsts ģimnāzijas dabaszinātņu metodiskajam centram par konkursa organizēšanu!

Informāciju sagatavoja skolotāja Madara Alberte-Habermane