Laurenču sākumskolas Gada klase dodas izzinošā ekskursijā

Laurenču sākumskolas 6.klases skolēni, piedaloties Siguldas novada pašvaldības izsludinātajā konkursā „Gada labākā klase Siguldas novadā 2016./2017.m.g.(5.–9.klašu grupā)”, ieguva nomināciju „Gada klase” un 29.jūnijā satikās, lai kopā izmantotu iegūto balvu – iespēju doties ekskursijā.
Dienas iesākumā skolēni apskatīja vienu no Latvijas dabas fenomeniem – Sēra dīķus Raganu purvā, vērojot reti sastopamu dabas parādību – vietā, kur sērūdens avoti izplūst virszemē, izveidojušies vairāki dīķi, kuros uzkrājas no avotiem plūstošais ūdens, ko mikroorganismi iekrāsojuši dzeltenā nokrāsā.
Dienas turpinājumā visi devās uz Kaņiera ezeru, kas uzskatāms par vienu no izcilākajām putnu vērošanas vietām Latvijā. Skolēniem bija iespēja iziet uz pontoniem peldošo dēļu laipu starp Kaņiera salām, kas palīdzēja iepazīt Kaņiera ezeru no neierasta skatupunkta, ļaujot piekļūt tuvāk niedrāju labirintiem un tuvumā apskatīt lielos baltos gārņus, gulbjus un citus ūdensputnus.
Pie Slokas ezera tika ieturētas pusdienas, bet dienas noslēgumā, dodoties cauri Kupskalna dabas parkam, kas atrodas uz Bigauņciema un Lapmežciema robežas, skolēni devās pārbaudīt jūras spēku un apskatīt Lapmežciema molu.
Sakām lielu paldies Siguldas novada pašvaldībai par piešķirto finansējumu ekskursijas rīkošanai!

Informāciju sagatavoja Vanesa Čeičiniece

 

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: