Par nopietno ar spēles palīdzību – ieskats 6.klases sociālo zinību stundā

Katrs no mums ir personība. Bet mēs visi dzīvojam sabiedrība. Sociālo zinību stundas tēmā „Cilvēka tiesības un pienākumi. Līdzdalības iespējas” 6.klases skolēni simulācijas spēles laikā nokļuva neapdzīvotā salā. Kā izdzīvot? Kā veidot attiecības? Kā sadalīt pienākumus un ievērot cilvēka tiesības? Kāpēc cilvēkiem ir nepieciešami noteikumi, lai varētu sadzīvot sabiedrībā un kādus ieguvumus tie rada?Projekta „Neapdzīvota sala” ietvaros četras grupas sāka veidot savu salu un attiecības uz tās, plānot dzīvi uz salas. Darba ietvaros skolēni mācās strādāt komandā, sadarboties ar visiem klasesbiedriem, sastrādāties, uzklausīt citu cilvēku,  paust savu viedokli, pamatot to, vērtēt savu un grupas biedru darbu, kā arī būt draudzīgam un publiski aizstāvēt savu projektu.

Informāciju sagatavoja skolotāja Valentīna Voiciša