Laurenču sākumskolā noslēgusies Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

Pagājušajā nedēļā kopā ar Latvijas valsts dzimšanas dienas svinībām Laurenču sākumskolā jau piekto gadu tika atzīmēta Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Šogad, atzīmējot Somijas valsts simtgadi, tieši somu autoru darbi tika izvēlēti šiem kopīgajiem lasījumiem. Vadmotīvs, kas vienoja stāstus, bija salas Ziemeļvalstīs.
Jaunākā skolas vecuma bērniem bija iespēja izsekot līdzi pirātu un kuģu puikas Džima Houkinsa dārgumu meklēšanas gaitām “Bagātību salā”, ko pēc Roberta Lūisa Stīvensona 1883.gadā sarakstītā romāna motīviem pārstāstījis somu rakstnieks Mauri Kunnass. Rakstnieks, grafiķis un karikatūrists  ir ļoti populārs Somijas bērnu grāmatu autors, kura grāmatas ir tulkotas 35 pasaules valodās. Populāras ir Kunnasa vēsturisko komiksu sērijas.
Savukārt jaunieši ar Somijas zviedrietes rakstnieces Marijas Turšaninovas palīdzību iztēles vadīti varēja nokļūt uz tālās Mēnosas salas, kur darbība risinās meiteņu klosterī un ļauj izsekot līdzi galvenās varones Marēsī gaitām un pārdzīvojumiem. Šis  fantāzijas žanrā sarakstītais romāns  izdots vairāk nekā 15 Eiropas valstīs, ASV un Āzijā, kur tā ir guvusi popularitāti un lasītāju atzinību gan sava spraigā sižeta dēļ, gan raisītajām pārdomām par sievietes būtību. Grāmata ir ieguvusi neskaitāmas balvas un atzinības, 2014.gadā grāmata ieguva īpaši prestižo Somijas literatūras balvu kā labākā grāmata jauniešiem.
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana, kas Laurenču sākumskolā ir kļuvusi par jauku novembra tradīciju. Paldies klašu audzinātājām par atbalstu un līdzdalību pasākumā!

Informāciju sagatavoja bibliotekāre Marita Veica