1.-2.kl. dabaszinību pulciņš pēta dzīvnieku paradumus ziemā

1.-2.klašu dabaszinību pulciņa dalībnieki divu nedēļu laikā centās saprast, ko dara dzīvnieki ziemā. Vispirms pētīšana sākās ar komandas darbu, aktīvi meklējot atbildes uz jautājumiem par dzīvnieku pārziemošanu. Skolēni attīstīja sadarbības un savu grupas biedru pārliecināšanas prasmes, izmantojot sev zināmos faktus par konkrēto dzīvnieku uzvedību. Kad pārziemošanas jautājums bija izpētīts, pulciņa dalībnieki devās āra vidē, lai noskaidrotu, vai skolas tuvākajā apkārtnē ziemas periodā var atrast kādu dzīvnieku pēdas. Uzmanīga apkārtējās vides pētīšana deva rezultātu: skolēni atklāja gan zaķu un stirnu, gan peles pēdas, kas ļāva secināt par dzīvnieka pārvietošanās virzienu un iespējamajiem motīviem.
Dabaszinību pulciņa dalībnieki novēl būt vērīgiem un arī ziemas laikā pamanīt sev apkārt esošos dzīvniekus!

Informāciju sagatavoja dabaszinību pulciņa vadītāja Daina Bojāre