Laurenču sākumskolā noslēgusies Karjeras nedēļa

Nedēļa no 12.līdz 16.februārim Laurenču sākumskolā tika pasludināta par Karjeras nedēļu, kuras ietvaros skolēniem tika piedāvātas dažādas aktivitātes gan mācību stundu ietvaros, gan ārpus tām. Sociālo zinību stundu ietvaros skolēni pētīja sevi, savas stiprās puses, intereses, kā arī plānoja, kāda varētu būt viņu sapņu profesija, un izstrādāja savu nākotnes karjeras karti. 4.un 5.klašu skolēniem bija iespēja klausīties studentu, kuri paralēli studijām arī strādā, stāstus par viņu izvēlēto profesiju un mērķiem, ko sasniegt pēc studiju beigšanas. 6.klases skolēni devās ekskursijā uz Dailes teātri, kur viņiem bija iespēja ieskatīties teātra aizkulisēs un uzzināt, kādu profesiju pārstāvji bez aktieriem vēl darbojas teātrī. Kā skolēni noskaidroja, tikai 40 personas no 200 darbiniekiem ir aktieri! Ekskursijas ietvaros skolēni apskatīja maketu telpu, aktieru privātās ģērbtuves, atpūtas vietas, grimētavas, kā arī satika gaiteņos atpazīstamus Dailes teātra aktierus. Dodoties uz Dailes teātra ēkas 11.stāvu, bija iespēja ne tikai apskatīt, bet arī piemērīt tērpus, kuri izmantoti senākās izrādēs. Ekskursija noslēdzās ar izrādes “Toma Sojera piedzīvojumi” apmeklējumu.
Savukārt 16.februārī 4.-6.klašu skolēniem tika organizēta Profesiju diena, kuras ietvaros skolēni iepazinās ar piecu profesiju pārstāvjiem – savu skolas biedru vecākiem: ģeogrāfu, uzņēmēju, mārketinga speciālistu, ķīmiķi un programmētāju, kā arī diviem viesiem no policijas.
Sakām lielu paldies par atsaucību studentiem, kuri dalījās savos stāstos, Katrīnai Mārtinsonei, Sabīnei Zvirbulei, Arturam Osjaginam un Alvilam Bērziņam, kā arī vecākiem Eināram Lielmanim, Maritai Ribai, Ģirtam Polim, Edgaram Bojāram, Dagnijai Bušai un policijas pārstāvēm Ilmai Cepurītei un Ilzei Ābelītei par dalību  “Profesiju dienā”!

Informāciju sagatavoja skolotājas Agnese Poļakova un Diāna Judze