Evelīna Balode pārstāv Siguldas novadu Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Pierīgas reģiona finālā

6.aprīlī Laurenču sākumskolas 5.b klases skolniece Evelīna Balode pārstāvēja Siguldas novadu Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensības Pierīgas reģiona finālā Salaspilī. Latvijas Nacionālā bibliotēka šogad uzsāka Skaļās lasīšanas sacensību, kuras ietvaros 11 līdz 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī tika aicināti gatavoties pirmās kārtas konkursam savās skolās un bibliotēkās. Sacensība tika aizgūta no Holandes, kur tā notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu.
Kopumā no Pierīgas reģiona konkursā atsaucās un izteica gatavību piedalīties 15 publiskās un skolu bibliotēkas. Lasīšanas sacensības 1.solis norisinājās skolās un novada bibliotēkā, kur tālāk tika izvirzīts tikai viens skolēns, kurš pārstāvēja savu novadu reģionālajā finālā. 2.solis notika 6.aprīlī, Salaspils novada bibliotēkā, kur Evelīna Balode sacentās ar desmit citu Pierīgas skolu skolēniem, no kuriem tikai viens turpinās ceļu uz sacensības 3.soli, Nacionālo finālu, kas norisināsies maija beigās  Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.
Esam lepni un priecājamies par Evelīnu, kurai tikai nedaudz pietrūka, lai kļūtu arī par reģionālā fināla uzvarētāju! Sakām lielu paldies skolotājai Agnesei Poļakovai un Evelīnas ģimenei par atbalstu, kā arī klases biedriem par līdzi jušanu!

Informāciju sagatavoja bibliotekāre Marita Veica