Laurenču sākumskolā aizvadīti pasākumi Mākslas dienu ietvaros

27.aprīlī Laurenču sākumskolā tika aizvadīta tradicionālā Mākslas nakts 4.-6.klašu skolēniem, šogad to veltot tēmai “Latvijas mākslas vērtības – ceļā uz valsts simtgadi”. Šogad piedāvājumā bija četras radošās stacijas, taču skolēniem pēc pašu izvēles bija iespēja darboties divās no tām. Stacijas “Makets” ietvaros skolēni veidoja dažādu mākslinieku – grafiķu, gleznotāju, tēlnieku, karikatūristu – miniatūrus darbu paraugus un pašus māksliniekus, bet stacijā “Gleznu reprodukcija” skolēni gleznoja latviešu profesionālās glezniecības spožāko meistaru darbus, vēlāk veidojot īsus video stāstus, kuros pastāstīja par konkrētā darba sižetu, tapšanas gadu un citiem būtiskiem elementiem. Stacijā “Portreti” skolēni zīmēja, veidoja kolāžas un dažādos citos radošos veidos attēloja mākslinieku portretus, bet stacijā “Mobilā skulptūra” bija iespēja izveidot sešu dažādu Latvijas putnu kustīgās jeb mobilās skulptūras. Visi radītie darbi maija mēnesī rotās skolas telpas. Vakara noslēguma notika arī tradicionālā pedagogu mākslas darbu izsole, kuras galvenos objektus šogad veidoja 21 pedagogu radīta fotogrāfija tēmā “Mani brīvības mirkļi”.
Mākslas dienu ietvaros 3.klašu skolēniem bija iespēja izveidot kopdarbu – Vilhelma Purvīša gleznas “Pavasarī (Ziedonis)” gleznas lielformāta reprodukciju ar telpiskiem papīra ziediem un pēcpusdienā doties ekskursijā uz Rīgu, apmeklējot izstāžu zāli “Arsenāls”, Rīgas Kino muzeju un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, piedaloties tematiskā nodarbībā.
Lielu paldies sakām aktīvajām mammām: Ilzei Skrodelei-Dubrovskai, Inesei Hincenbergai, Jolantai Šubrovskai, Inārai Rubenei, Inesei Gulbei, Ilzei Augstkalnei, Inesei Smilškalnei un Ilvai Urbanovičai par gardo vakariņu organizēšanu un sagatavošanu, visiem atsaucīgajiem Laurenču sākumskolas pedagogiem, pārstāvjiem no izstāžu zāles “Arsenāls”, Rīgas Kino muzeja un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja par aizraujošajām nodarbībām un Laurenču sākumskolas vecāku atbalsta biedrībai par finansiālo atbalstu visu aktivitāšu norisei!

Informāciju sagatavoja Vanesa Čeičiniece

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: