Laurenču sākumskola uzņem ciemiņus no Kalsnavas pamatskolas

Laurenču sākumskolas 3.b klase, skolotājas Ieva Razgačeva un Vanesa Čeičiniece 2.maijā uzņēma ciemiņus no Kalsnavas pamatskolas, lai kopā atskatītos uz Laurenču sākumskolas teritorijā uzstādītās kukaiņu mājas un tās iemītnieku dzīvi šajā mācību gadā.
2017.gada augusta beigās starp abām skolām aizsākās eTwinning projekts “Kukaiņu māja caur gadalaikiem”, kā ietvaros Kalsnavas pamatskola un to pārstāvošās skolotājas Ilze Stikāne un Ilzīte Oga aktīvi iesaistījās kukaiņu mājas būvniecībā skolas teritorijā, kas tika atklāta 2017.gada 20.oktobrī, tādu pašu ar laiku plānojot izveidot arī Latvijas Valsts Mežu Kalsnavas arborētuma rododendru dārzā. Projekta mērķis bija pievērst skolēnu uzmanību kukaiņu lomai dabā, tos apskatot dažādu mācību priekšmetu ietvaros un veicot salīdzinājumu, kā vide ietekmē kukaiņu sastāvu un aktivitāti apmesties kukaiņu mājā. 2.maijā Laurenču sākumskolas kukaiņu māja tika atvērta, veikti novērojumi, skolēniem bija iespēja ar mikroskopu palīdzību izpētīt kukaiņu mājas iemītniekus.
Sakām lielu paldies Mārtiņam Kalniņam un Zanei Pīpkalējai, kuri piedalījās kukaiņu mājas atvēršanas brīdī un dalījās ar savām zināšanām un pieredzi par kukaiņiem, kā arī ciemiņiem no Kalsnavas pamatskolas par jauko tikšanos!

Informāciju sagatavoja Vanesa Čeičiniece

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: