Titula Gada klase ieguvēji – 6.b, dodas ekskursijā pa Vidzemi

20.novembrī Laurenču sākumskolas 6.b klase – Gada klases titula ieguvēja Laurenču sākumskolā 2017./2018.m.g. 5.-9.klašu posmā, kļuva par garšu un piedzīvojumu medniekiem, dodoties Gada klases ekskursijā. Ekskursijas sākumā skolēni apskatīja Staburagu: tika izpētīti ģeoloģiskie šūnakmens veidojumi, atrasts slēpnis kokā un uzņemtas skaistas fotogrāfijas.
Dienas turpinājumā klase devās uz saimniecību Raunā, kur saimnieki labprāt izrādīja savu plašo īpašumu, pastāstīja par savu ikdienas darbu un procesu, kā rodas jaunas idejas. Sākot darboties plašajā teritorijā, tur atradās vien pāris sagruvušas ēkas un apkārt bija purvs, bet saimnieki gadu gaitā teritoriju ir labiekārtojuši un radījuši par skaistu saimniecību, kurā skolēniem bija iespēja aplūkot aitas un jērus, pīles un vistas, izmēģināt no vilnas savērt kamoliņu un izveidot bumbiņu, kuru varēs izmantot svētkos, dekorējot eglīti.
Dienas noslēgumā skolēni devās uz Rūjienu, lai apmeklētu “Rūjienas Saldējums”, kur tika noskaidrota saldējuma rašanās vērsture, iepazīts saldējuma ražošanas process un īpašs saldējuma pagatavošanas veids, kā arī degustēti dažādi saldējuma veidi, tostarp pavisam jauns produkts, kas sastāv no mazām atsevišķi sasaldētām saldējuma bumbiņām, kas jauniešu vidū izpelnījās vislielāko atzinību.

Informāciju sagatavoja 6.b klases audzinātāja Elīna Rumba

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: