Ēnu dienā pie Laurenču sākumskolas direktora

20190213_112935.jpg
13.februārī Ēnu dienas ietvaros, kas ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12.klašu skolēniem, pie Laurenču sākumskolas direktora Kristapa Zaļā viesojās ēnotājs – Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.klases skolniece Dārta Urbanoviča. Dārta ir bijusī Laurenču sākumskolas skolniece, tādēļ ideja, ēnot tieši šīs izglītības iestādes direktoru, radās jau sen. Kā stāstīja pati skolniece, vienmēr ir bijusi interese uzzināt, ko sevī ietver direktora amats, jo līdz šim iegūtā pieredze bija saistīta ar mācību priekšmetu pedagogu, nevis vadības darba specifiku. Dienas ietvaros Dārta iepazina ne tikai direktora darba pienākumus un uzzināja, kāds ir bijis viņa ceļš līdz šim amatam, bet uzzināja arī daudz vairāk par izglītības iestādes administrācijas darbu, nedaudz aprunājoties un pavērojot arī direktora vietnieces izglītības, audzināšanas un saimnieciski administratīvajā jomā. Dārta izteicās, ka direktora darbs ir daudz grūtāks, nekā bija licies līdz šim, jo ir ļoti atbildīgs, tāpat iepriekš saplānotajā darba grafikā nepārtraukti ieviešas izmaiņas, uz kurām ir jāreaģē nekavējoties, lai darbs turpinātos ierastajā ikdienas gaitā. Uz jautājumu, vai Dārta vēlētos savu nākotni saistīt ar šo profesiju, meitene nevarēja sniegt viennozīmīgu atbildi, taču izteicās, ka darbs izglītības iestādē ir ļoti daudzpusīgs un interesants.

Informāciju sagatavoja Vanesa Čeičiniece