Noslēgusies lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”, turpinot aktīvu darbību, arī šajā mācību gadā aicināja iesaistīties  bibliotēkas un skolas jaunāko grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Kolekcija, ko bija izraudzījusi profesionāla žūrija, bija interesanta un solīja lasītājiem daudz pārsteigumu, izziņas prieku un emocionālu mirkļu. Laurenču sākumskolā šajā programmā kopā iesaistījās 30 skolēni, vecuma grupās 5+, 9+ un 11+.
Skolēni par savu favorītgrāmatu varēja balsot, aizpildot tiešsaistes anketu LNB mājaslapā, kā arī noslēguma pasākumā skolas bibliotēkā atdot savu balsi par, viņuprāt, labāko grāmatu. Ar pārliecinošu 12 balsu pārsvaru Laurenču sākumskolā uzvarēja latviešu izcelsmes zviedru autores Ulrikas Kesteres grāmata “Nelūgtie ciemiņi”. Grāmatas autore dzimusi Latvijā, Liepājā, un četru gadu vecumā kopā ar ģimeni pārcēlusies uz dzīvi Zviedrijā. Šajā grāmatā Ulrika ir gan teksta, gan ilustrāciju autore. Grāmata stāsta par Trusīti, kurš par trim burkāniem nopērk vasarnīcu, pat nenojaušot, ka kopā ar to ticis pie mežonīgiem un nelūgtiem ciemiņiem.
Kā katru gadu skolēniem, kuri izlasījuši vismaz piecas no kolekcijas grāmatām un atstājuši par tām arī savu vērtējumu, Latvijas Nacionālā Bibliotēka dāvināja piemiņas balvu, kas šogad bija lineāls.
Paldies visiem skolēniem par aktīvo dalību un lasītprieku! Paldies skolotājiem un vecākiem, kuri pamudina un atbalsta!

Informāciju sagatavoja bibliotekāre Marita Veica

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: