Laurēni tiekas ar rakstnieci Inesi Valteri

Atzīmējot Pasaules grāmatu dienu, Laurenču sākumskolā 1.-3. klašu skolēni tikās ar rakstnieci, bērnu grāmatas “Pasakas ģimenei” autori, Inesi Valteri. Pasaules grāmatu un autortiesību  diena ir ikgadēja starptautiska UNESCO organizēta svinama diena, kuras mērķis ir godināt autorus, kā arī aicināt cilvēkus vairāk pievērsties gan grāmatu lasīšanai, gan rakstīšanai. To visā pasaulē svin 23.aprīlī.  Godinot grāmatu un tās autorus arī Laurenču sākumskolā, ciemos aicinājām 2018.gadā izdotās pasaku grāmatas autori Inesi Valteri.
Inese Valtere bērniem saprotamā un atraktīvā veidā iepazīstināja ar sevi, savu grāmatu un pats galvenais – pašu grāmatas tapšanas procesu. Skolēni iepazina tādus vārdus un profesijas kā maketētājs, ilustrators, “papīra cilvēks”, kas ir “garšīgs” stāsts un kas varbūt ne tik ļoti. Tāpat kopīgi ar rakstnieci tika sacerēta pašiem sava pasaka par Rūķa Ķūķa gaitām, kas katrai klasei bija atšķirīga un ļoti, ļoti neparasta.
Skolēni uzzināja, ka “Paskas ģimenei” ir Ineses pirmā grāmata, kas veltīta viņas bērniem – Harijam un Evelīnai, un to, ka iesākums šai grāmatai ir bijis ļoti līdzīgs kā daudzās ģimenēs – kopīga stāstu un pasaku sacerēšana pirms gulēt iešanas. Tikai šajā gadījumā māmiņas Ineses uzņēmība un uzdrīkstēšanās vainagojās ar šo pasaku izdošanu grāmatā, par ko mums ir liels prieks!
Novēlam autorei neapstāties pie sasniegtā, kā arī  radošu un idejām bagātu laiku jaunu grāmatu radīšanai! Tāpat sakām lielu paldies Laurenču sākumskolas vecāku atbalsta biedrībai par finansiālo atbalstu!

Informāciju sagatavoja bibliotekāre Marita Veica