Laurenču sākumskolā aizvadīta Mākslu pēcpusdiena

3.maijā Laurenču sākumskolā viesojās māksla – tika aizvadīta 3.-6.klašu skolēniem paredzētā Mākslu pēcpusdiena, pulcinot kopā dažādas ar kultūras un mākslas pasauli saistītas personas. Skolēniem bija iespēja darboties 11 meistarklasēs: šajā vakarā tika izmēģināti jauni deju soļi profesionāla dejotāja Alda Liepiņa vadībā, uzzināti skaistu fotogrāfiju uzņemšanas noslēpumi kopā ar fotogrāfi Zani Jansoni, dekorētas mēbeles ar Zani Gercāni-Noru un Lauru Grīnbergu, izveidojot grāmatu maiņas skapi. Gleznošanas meistarklasē ar Kristīni Kliginu tika izveidotas divas liela izmēra gleznas skolai, bet mākslas eksperimenta meistarklasē pie Modra Svilāna tika atklāta krāsas un skaņas maģiskā saistība, veidojot kinētiskus mākslas darbus. Vakara ietvaros dizaina meistarklasē pie Ievas Pastares tika radītas idejas, kā varētu izskatīties Laurenču sākumskolas fasāde, bet animācijas darbnīcā skolēni uzzināja animācijas veidošanas pamatprincipus, darbojoties kopā ar Lolitu Šteinbergu un Agritu Saulīti. Fotomākslinieks Andrejs Strokins skolēniem piedāvāja iespēju izveidot neparastas foto kolāžas, bet Katrīna Ieva Vaičuka iepazīstināja ar kinokritiķa profesiju meistarklasē “KINO BIZE: Baltijas valstu īsfilmu programma”. Dita Nitiša un Dzintars Rožkalns no improvizācijas teātra “Gandrīz draugi” kopā ar skolēniem izspēlēja dažādas ainas bez iepriekš sagatavota scenārija, vadoties no dalībnieku ieteikumiem. Tāpat šajā vakarā skolēniem bija iespēja tikties ar Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem –  jaunajiem režisoriem, meistarklasē iepazīstot viņu iestudētās mini izrādes un pašiem piedaloties aktiermeistarības treniņā.
Par gardām uzkodām – vafelēm, parūpējās brīvprātīgās mammas, skolas ēdnīcā izveidojot kafejnīcu “Mammu cafe”, bet par jautru vakara noslēgumu skolas aktu zālē parūpējās DJ Laura.
Sakām lielu paldies visiem meistarklašu vadītājiem par aizraujošo vakaru, brīvprātīgajiem vecākiem un skolas darbiniekiem par palīdzību, kā arī Laurenču sākumskolas vecāku atbalsta biedrībai par finansiālo atbalstu! Vislielāko paldies par iniciatīvu pasākuma organizēšanā sakām Lienei Klišānei!

Informāciju sagatavoja Vanesa Čeičiniece