Noslēgusies piedzīvojumu un āra dzīves dienas nometne “Piedzīvojumu meklētāji 2019”

No 12. līdz 16. augustam Laurenču sākumskolā norisinājās biedrības „Laurenču vecāku atbalsta biedrība” organizētā piedzīvojumu un āra dzīves dienas nometne „Piedzīvojumu meklētāji 2019”. Nometnē piedalījās Siguldas novada bērni un jaunieši no 6 līdz 12 gadiem. Programma padziļināti tika fokusēta uz āra dzīves prasmju apguvi. Tika apgūtas ļoti dažādas prasmes – ugunskura veidošana un iekuršana ar sērkociņiem un kramu, mezglu siešana un to izmantošana, piemēram, uzsienot trijkāji tā, lai tas var izturēt cilvēka svaru. Tika apgūtas arī nometnes iekārtošanas prasmes, nojumes izveide un siešana, telts celšana, kā arī darbošanās ar nazi un cirvi, šaušana ar loku. Taču vienlaikus bērni un jaunieši darbojās arī radošajās darbnīcas, mācījās hip-hop un brake dance dejas pamatus un sportoja.
Jauniešiem īpaši patika pārgājiens no Siguldas uz Allažu kaļķugravām un nakšņošana teltīts. Allažos nometnē viesojās tādi ciemiņi kā dabas pētnieks un biologs Māris Olte, perkusiju meistars Nils Īle ar savu kolēģi. Vakaru noslēdzām ar nakts spēli un zefīru ēšanu pie ugunskura. Daudziem šī bija pirmā reize, kad nobaudīja ugunskurā ceptus kartupeļus un pārgājiena laikā mežā salasītās gailenes. Daļai nometnes dalībnieku šī bija arī pirmā reize nakšņošanai teltī, līdz ar to tas bija īsts pārbaudījums un piedzīvojums.
Kopumā bērnu un jaunieši ļoti daudzveidīgi un lietderīgi pavadīja piecas vasara brīvlaika dienas un ieguva sev jaunus draugus, ka arī labāk iepazina sevi un cits citu. Nometnes organizatori saka arī paldies Siguldas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu nometnes tapšanā un Laurenču sākumskolai par tehnisko atbalstu.

Informāciju sagatavoja nometnes vadītājs Gatis Kalniņš

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: