Siguldas 83.skautu un gaidu vienības mazskauti un guntiņas piedalās Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītajā svinīgajā sarīkojumā

Šogad aprit trīsdesmit gadu kopš norisinājās akcija “Baltijas ceļš”, un šim zīmīgajam notikumam par godu tika organizēta plaša pasākumu programma visā Latvijā.
Viens no svinību kulminācijas pasākumiem bija Svinīgs notikums 23.augustā plkst.15.00 Ziemeļblāzmas kultūras pilī, uz ko tika aicināta arī Siguldas 83.skautu un gaidu vienība, kas ar savu darbu un aktivitātēm godina piederību Latvijai un veicina patriotisko audzināšanu bērniem un jauniešiem. Siguldas 83.skautu un gaidu vienību šajā pasākumā pārstāvēja vienības vadītājs Gatis Kalniņš, mazskauti Valters Dmitrijs Ērglis un Ralfs Kalniņš, kā arī guntiņas Evelīna Marta Druvnese un Līva Zinberga. Koncerta apmeklējums bija tikai ar personīgiem ielūgumiem. Gan pats koncerts, gan arī ielūgums uz to noteikti paliks katram Siguldas vienības mazskautam un guntiņai kā ļoti laba atmiņa.
Svētku koncertā svinīgās uzrunas teica Latvijas Republikas Saemas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Svinīgajā pasākumā piedalījās arī citas Latvijas, Igaunijas un Lietuvas amatpersonas un ārvalstu viesi, vēstnieki. Koncertā uzstājās kamerorķestris „Kremerata Baltica” ar programmu, kurā izskanēja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas autoru skaņdarbi, kā arī Baltijas Asamblejas laureātu eseju lasījumi oriģinālvalodā. Viens no emocionālākajiem brīžiem bija mirklis pēc Saeimas priekšsēdētajs Ināras Mūrnieces uzrunas, kad, skanot simboliskajai Baltijas ceļa dziesmai „Atmostas Baltija”, zālē esošie, kājās stāvot, sadevās rokās, tā simbolizējot un godinot Baltijas ceļa trīsdesmito gadadienu.

Informāciju sagatavoja Siguldas 83.skautu un gaidu vienības vadītājs Gatis Kalniņš

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: