Siguldas 83.Skautu un gaidu vienības mazskauti un guntiņas apgūst, kā rīkoties krīzes situācijās

Gandrīz 300 skauti un gaidas no visas Latvijas tikās nometnē “Rudens cerība 2019” ar mērķi mācīties rūpēties par sevi, savu ģimeni un sabiedrību kopumā, kā arī gūt izpratni par to, kas notiek ar valsti krīzes apstākļos. Pasākums notika no š.g 24.līdz 27.oktobrim, Madlienā. Pasākumā piedalījās arī 29 mazskauti un guntiņas no Siguldas 83. skautu un gaidu vienības.Pasaules lielākās bērnu un jauniešu kustības misija ir darīt pasauli labāku, kļūstot par tās biedru, indivīds apsolās palīdzēt tuvākam katrā brīdī un pildīt skautu un gaidu likumus. Cilvēki ikdienā sastopas ar dažādām situācijām, kur kādam ir nepieciešama palīdzība, bet ne vienmēr ir izpratne kā palīdzēt. Šīs nometnes mērķis bija sniegt praktiskas zināšanas bērniem un jauniešiem par dažādām krīzes situācijām ar kurām viņi var sastapties ikdienā, kā arī saprast, kā rīkoties, ja valstī iestājas “krīzes situācija” jeb 72 stundu reakcija , kā arī rūdīt viņu rakstu, lai būtu drosme palīdzēt.Nometne notika teju 72 h un paralēli tradicionālajām āra dzīves prasmēm jaunieši:
– piedalījās Aizsardzības ministrijas pārstāvju organizētajā simulācijas spēlē par to, kas notiek ar valsti krīzes situācijā, un kas ir jādara katram indivīdam;
– trenēja personīgo drošību kopā ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu;
– atjaunoja pamatprasmes pirmās palīdzības tēmā kopā ar Neatliekamas palīdzības dienestu;
– guva izpratni par kiberdrošību;
– attīstīja savstarpējās komunikācijas prasmes un priecājās par kopā būšanu.
Nometne “Rudens cerība” bija Rīgas 155.skautu vienības organizēta, un šogad tā notika jau 22.reizi. Tajā piedalījās vienības no Rīgas, Mārupes, Ogres, Ogresgala, Pelēčiem (Preiļu novads), Tukuma, Valmieras, Siguldas, Stāķiem (Gulbenes nov.), kā arī kristīgo skautu vienības no Baldones.Pasākums tika veidots ar Nacionālo Bruņoto spēku, Aizsardzības ministrijas, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Madlienas vidusskolas, Rīgas, Kocēnu, Valmieras, Preļu novada, Ogres novada pašvaldības, Siguldas novada pašavaldības, āra dzīves apmācību centra “Pelēkais vilks” atbalstu un Latvijas skautu un gaidu brīvprātīgo vadītāju (brīvprātīgo jaunatnes darbinieku) darbu.

Informāciju sagatavoja Siguldas 83.Skautu un gaidu vienības vadītājs Gatis Kalniņš

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: