5.c dodas ekskursijā uz Rīgas Zooloģisko dārzu

30.oktobrī Laurenču sākumskolas 5.c klase devās uz Rīgas Zooloģisko dārzu pētīt pasaules bioloģisko daudzveidību. Šo ekskursiju 5.c klase kopā ar audzinātāju Gundegu Tabaku nopelnīja, piedaloties Zaļās jostas organizētajā makulatūras vākšanas konkursā Tīrai Latvijai 2018./2019.mācību gadā. Skolēniem bija iespēja izpētīt dažādu dzīvnieku uzbūvi un to dzīves apstākļus kopā ar dabaszinību skolotāju Daci Purviņu. Laiks tiešām lutināja, ierodoties Rīgā, skolēni gan ieraudzīja pirmo sniedziņu, gan uzmeta gaisā pirmās sniega pikas, un, saulītei spīdot, no Rīgas vilcienu stacijas ar tramvaju devās apskatīt dzīvniekus. Tie atradās gan ārā, gan ziemas apstākļiem paredzētās telpās. Skolēnus priecēja dažādi putni – flamingo, mežonīgie ērgļi, pāvi, kas pastaigājās pa dārza celiņiem. Patiesu prieku visi guva, aplūkojot žirafes, pērtiķīšus, ķengurveidīgos zvēriņus, ēzeļus un kalnu kazas. Tika izstaigāta arī tropu māja. Kāds vīrs, zvēru barotājs, pat atļāva pieskarties tikko paēdušam pitonam! Tas dažiem skolēniem bija liels izaicinājums, kas radīja īpašu sajūsmu. Skolēni ielūkojās arī citās mājās, kur viņus sagaidīja gan bruņurupuči, lieli un mazi, gan skorpioni un milzu auguma vardes, tika apskatītas arī zivis un dažādi ūdenī mītoši kustoņi. Diena aizritēja pacilātā gaisotnē, atmiņas un fotogrāfijas visus priecēs vēl ilgi!

Informāciju sagatavoja 5.c klases audzinātāja Gundega Tabaka un dabaszinību skolotāja Dace purviņa