5.c klase dodas braucienā uz Daugavas mežniecību

7.novembrī Laurenču sākumskolas 5.c klases skolēni, audzinātāja Gundega Tabaka un dabaszinību skolotāja Dace Purviņa devās iepazīt meža nozari SIA “Rīgas meži” īstenotajā vides izglītības projektā “Zaļā klase”, Daugavas mežniecības teritorijā Ogrē. 5.c klase piedalās Mammadaba meistarklasē. Skolēni varēja iepazīties dabā ar mežu apsaimniekošanas ciklu no sēklas līdz zāģmateriālam, nostiprināt zināšanas par Latvijā sastopamajām koku sugām un meža ekosistēmu, iemācījās jēgpilni lietot mobilos telefonus, lai noteiktu savu atrašanās vietu un paziņotu par to apmaldīšanās gadījumā. Katram bija iespēja iejusties dastotāja lomā un parādīt savas zināšanas dabaszinībās un matemātikā.
Ceļš veda gar briežu dārzu, žēl, ka nevienu briedi tā arī neizdevās ieraudzīt, taču tika uzspēlēta briežu spēle, kas ļāva izkustēties un sasildīties vēsajā dienā. Pa ceļam uz kokapstrādes uzņēmumu tika savākti nomestie atkritumi. Kokapstrādes cehā skolēni izpētīja koka ceļu no baļķa līdz kokmateriālam, un, tā kā dienas aktivitātes risinājās pa grupām, katra grupa izgatavoja putnu būrīti, kas paredzēts mušķērājam. Būrīšus drīkstēja ņemt līdzi, un tagad atliek tos izvietot Laurenču sākumskolai blakus esošajā mežā.
Noslēgumā skolēni apmeklēja kokaudzētavu, kur varēja izpētīt, kā tiek audzēti jaunie kociņi. Brīnišķīgi skatam pavērās mazo priedīšu, egļu un melnalkšņu paklāji. Pirms došanās mājās skolēniem bija iespēja pārrunāt dienā piedzīvoto un piknika vietā uzcept desiņas, un mieloties ar līdzi paņemtajiem kārumiem un tēju. Diena bija izdevusies pateicoties lieliskajai nodarbību vadītājai Annai, kurai 5.c klase saka lielu paldies!

Informāciju sagatavoja 5.c klases audzinātāja Gundega Tabaka un dabaszinību skolotāja Dace Purviņa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: