Aizvadīta Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

Aizvadītajā nedēļā kopā ar Latvijai tik nozīmīgo datumu 11.novembri un Lāčplēša dienu aizsākās arī pasākumu cikls skolas bibliotēkā, kas mūsu skolā norisinās jau septīto gadu, kad gada tumšākajā mēnesī iededzam bibliotēkā sveces un kopīgi lasām izvēlēto stāstu. Šogad Ziemeļvalstu literatūra skolēniem atgādināja par svētkiem un to svinēšanu, jo biedrība Norden Norvēģijā, Dānijā un Zviedrijā šogad atzīmē 100 gadu pastāvēšanas gadskārtu. Ziemeļvalstu literatūras tēma šogad – “Svētki Ziemeļvalstīs”.
Jaunākā skolas vecuma bērniem organizatori šogad bija izvēlējušies fragmentu no Astridas Lindgrēnes grāmatas par Pepiju Garzeķi – “Pepija svin dzimšanas dienu” , bet vecāko klašu skolēni iepazinās ar norvēģu autores Marijas Parras daiļradi, klausoties fragmentus no grāmatām “Vefeļu sirdis” un “Vārtsargs un jūra”. Arī šajās grāmatās abi galvenie varoņi – Lēna un Trille, gan svin dzimšanas dienu, gan visādi citādi pavada jautri laiku skolā un mājās, savas dienas pavadot pie līča Norvēģijas fjordos.
Pasākuma gaitā arī tapa bibliotēkas telpas noformējums, kas ļoti piemērots dzimšanas dienas svinībām – skolēni izgatavoja dzimšanas dienas karodziņu virteni, kas vēl kādu laiku atgādinās, ka svētku nekad nevar būt par daudz!
Paldies skolēniem un skolotājām par dalību šajos Ziemeļvalstu literatūras svētkos!

Informāciju sagatavoja Laurenču sākumskolas bibliotekāre Marita Veica

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: