Noslēgusies Kultūras nedēļa

29.novembrī Laurenču sākumskolā noslēdzās Kultūras nedēļa – aizraujošs notikums nedēļas garumā, kas bija veltīts stāstnieku kustības popularizēšanai. Šī gada Kultūras nedēļas tēma – “Būsim stāstnieki!”, mudināja skolēnus ne tikai klausīties, bet arī pašiem rakstīt savus stāstus. Pirmdien 3.un 4.klašu skolēni tikās ar stāstnieku Gunti Pakalnu, kurš pazīstams arī kā Ansa Lerha-Puškaiša māsas Anlīzes mazmazdēls un stāstnieku kustības aizsācējs Latvijā. Guntis veiksmīgi uztur stāstnieku kustību, rosina skolēnus rakstīt spoku stāstus un sadarbojas ar Džūkstes pasaku muzeju. 5.un 6.klašu skolēni šajā dienā tikās ar stāstnieci no Valmieras puses – Agitu Lapsu. Stāstniece ar skolēniem pārrunāja veiksmīgas uzstāšanās pamatelementus un klātesošos iepriecināja ar pāris spocīgiem, kā arī amizantiem stāstiem. Otrdien 1. un 2.klašu skolēni tikās ar pasaku stāstnieci Aiju Rancāni, kura klātesošajiem izstāstīja pasaku par 12 tēva dēliem un viņu piedzīvojumiem. Kultūras nedēļa noslēdzās ar īpašu pasākumu 4.-6.klašu skolēniem. Novembra ietvaros katrā klasē notika spoku stāstu rakstīšana, izvēloties vienu labāko, ko 29.novembra pasākumā izspēlēt īsā skečā. Katra klase bija padomājusi gan par dažādiem atribūtiem un tērpiem, gan skaņu un citiem efektiem, lai pārsteigtu visus sanākušos. Vakara ietvaros skolas ēdnīcā darbojās arī “Mammu Cafe”, dažādas pārsteigumu istabas, piemēram, iespēja vērot Evas Vēveres foto izstādi “Herbal Monster” vai kopā ar bibliotekāri salikt pa teikumam kādu no latviešu teikām, bet aktu zālē notika diskotēka kopā ar dīdžejiem Robertu un Žaku, kā arī darbojās mammu izveidotā kafejnīca “Bubble”, kur sanākušie neparastā gaisotnē varēja cienāties ar atspirdzinošiem dzērieniem. Sakām lielu paldies Laurenču sākumskolas Vecāku atbalsta biedrībai par finansiālo atbalstu, visiem atsaucīgajiem vecākiem par iesaistīšanos, īpaši Lienei Klišānei par aizrautību un palīdzību pasākumā plānošanā un realizēšanā, kā arī pedagogiem un skolēniem par ieguldīto darbu!

Informāciju sagatavoja Vanesa Čeičiniece