6.a klase piedzīvo Liepājas stāstu

6.martā 6.a klase devās ekskursijā “Piedzīvo Liepājas stāstu”. Dienas pirmajā pusē, tikko ieradušies Liepājā, skolēni varēja izmēģināt dažādus Liepājas Jūrmalas parka bērnu laukuma elementus, kā arī uzspēlēt basketbolu vienā no trim Kristapa Porziņģa vārdā nosauktajiem basketbola laukumiem. Piedaloties pilsētas spēlē, skolēni meklēja atbildes uz jautājumiem, kas bija paslēptas gan Liepājas arhitektūrā, gan uz kuriem atbildes spēja sniegt tikai vietējie iedzīvotāji. Skolēni apskatīja gan bronzas skulptūras, kurās iemūžināti Liepājas himnas “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” tēli, gan apmeklēja Latvijas mūziķu slavas aleju.
Pēc pusdienu pauzes ceļš veda Karostas virzienā. Kā pirmā tika apskatīta Liepājas Svētā Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle jeb Karostas katedrāle, kas projektēta un celta atbilstoši 17.gs. Krievijas pareizticīgo baznīcu stilam. Pirmais dievkalpojums un baznīcas iesvētīšana notika 1903.gadā. Turpinājumā tika apmeklēts Karostas cietums, kas ir vienīgais tūristiem atvērtais militārais cietums Eiropā un ir cietums, no kura neviens nekad nav izbēdzis. Gida pavadībā skolēni izstaigāja Karostas cietuma telpas, uzzināja  Karostas vēsturi un interesantus notikumus no cietuma dzīves, kā arī apskatīja kameras un karceri. Dienas noslēgumā skolēni devās uz Ziemeļu fortiem, kas ir tikai neliela, bet ļoti iespaidīga daļa no unikālās Liepājas fortifikācijas sistēmas, kas pilsētu apjož visā perimetrā.
Sakām lielu paldies gidei Montai un autobusa šoferītim no “Travel Biiz” par aizraujošo dienu! Ekskursija tika finansēta no konkursā “Mūsu mazais pārgājiens” iegūtās balvas – 450eur ceļa izdevumiem, kā arī Laurenču sākumskolas vecāku atbalsta biedrības klases fonda līdzfinansējuma!
Foto apskatu veidoja 6.a klases skolēni, audzinātāja Vanesa un gide Monta.

Informāciju sagatavoja 6.a klases audzinātāja Vanesa Čeičiniece

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: