Laurenču sākumskolā atzīmēta Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

15 klašu telpās no 9.līdz 13.novembrim rīta vai pēcpusdienas krēslas stundā tika aizdegti lukturīši un atvērts Ziemeļvalstu stāstu čemodāns, kurā šogad atradās divas fantastiskas grāmatas no mūsu ziemeļu kaimiņiem. Jaunāko klašu skolēni centās neapjukt un sekot līdzi brīnumainajām norvēģu autores Kristinas Rūšiftes skaitļu mīklām, cilvēku un stāstu dažādībai, noslēgumā kopīgi nonākot pie atziņas, ka visi skaitās – katrs un ikviens uz šīs planētas ar savu unikālo dzīvesstāstu!
Vecāko klāšu skolēnus zviedru rakstnieks Jākobs Vegēliuss aizveda elpu aizraujošā ceļojumā uz Lisabonas ostu Portugālē, no kurienes viņa grāmatas “Kapteiņa pērtiķis” galvenajiem varoņiem – kuģa kapteinim un viņa uzticamajai partnerei gorillai Sallijai Džonsai, piedzīvojumi tikai sākās. Šis autors savā rakstniecības žanrā pat ir pielīdzināts un nosaukts par mūsdienu Žilu Vernu, kurš pirms pāris gadsimtiem līdzīgos ceļojumos ir aizrāvis tūkstošiem lasītāju visā pasaulē.  Gan “Kapteiņa pērtiķis” (2015.g.), gan “Visi skaitās” (2019.g.) ir saņēmušas godalgas kā labākās grāmatas bērnu un jaunatnes literatūrā un pieejamas arī lasītājiem Latvijā. 
“Ziemeļvalstu Litertūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 23. reizi, Latvijā  – 22. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.” (www.nordisklitteratur.org/lv)
Paldies visiem, kas piedalījās!

Informāciju sagatavoja bibliotekāre Marita Veica 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: