#EkoSkola – 4.a klase kļūst par laureātiem konkursā “Mūsu mazais pārgājiens”

Noslēdzoties Zemkopības ministrijas organizētajam ikgadējam konkursam Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens”, laureātu vidū iekļuvusi arī Laurenču sākumskolas 4.a klase, kas noslēguma tiešsaistes pasākumā izcīnīja 2. vietu 1.–4. klašu grupā.
Šī gada konkursa mērķis bija iepazīt un izpētīt meža nozari no kultūrvēsturiskā viedokļa ar moto “Atceries, izzini un pilnveidojies, veicinot Latvijas attīstību un izaugsmi”. Lai piedalītos konkursā, skolēniem bija jāveic literatūras un citu informācijas avotu izpēte par kultūrvēsturisko notikumu mijiedarbību ar meža nozari un jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā. Pēc tam jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts. Tāpat bija jāsagatavo īss videopieteikums jeb vizītkarte un 3–5 minūšu garš videopieteikums par projekta norises gaitu, tajā iekļaujot arī fragmentu no pārgājiena vai ekskursijas.
Laurenču sākumskolas 4.a klases skolēni konkursa ietvaros nolēma izpētīt savu tuvāko apkārtni, īpašu uzmanību pievēršot mežam pie Laurenču sākumskolas. Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes profesors Dagnis Dubrovskis skolēniem vadīja nodarbību brīvā dabā, kuras laikā skolēni iepazina meža ABC, vēlāk tika pētīti tādi tūrisma objekti kā Ķeizarskats un Ķeizarkrēsls, tāpat skolēni uzzināja, ka mežā pie Laurenču sākumskolas ir atradušās arī lībiešu kapsētas. Netika aizmirsts arī par praktisku darbošanos – izmantojot vēja nogāztu koku, tika izveidots dekors klasei. Konkursa noslēguma pasākumā 4.a klase ieguva naudas balvu 450 eur, kas paredzēta klases ekskursijai.

Informāciju sagatavoja 4.a klases audzinātāja Valentīna Vociša