2.a klase atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu

21. februāris ir Starptautiskā dzimtās valodas diena

Starptautisko dzimtās valodas dienu pasaulē atzīmē kopš 1999.gada. To izveidoja UNESCO, lai uzsvērtu dzimtās valodas nozīmību un aktualitāti.

Latviešu valoda ir dzimtā valoda ap 1,5 miljoniem cilvēku pasaulē, no tiem Latvijā dzīvo ap 1,15 miljoni cilvēku. Latviešu valodā runā ap 350 000 latviešu ārzemēs. Kā otro valodu to pārzina un lieto ap 500 000 cilvēku. Interesanti, ka pasaules iedzīvotāji runā vairāk nekā 6700 valodās. Puse cilvēces runā 23 valodās, bet otra puse – visās pārējās pasaules valodās. Katru mēnesi pasaulē izzūd vairākas valodas, un līdz ar tām – šo valodu pārstāvētais kultūras mantojums.

UNESCO Apdraudēto valodu sarkanajā grāmatā ir ierakstīta Latvijas pirmiedzīvotāju lībiešu valoda. 2013. gadā mūžībā aizgāja pēdējā šīs valodas runātāja, kurai tā bija dzimtā valoda. Pašlaik ir grupa lībiešu pēcteču, kas no vecvecākiem vai mācību ceļā ir apguvuši lībiešu valodu un spēj tajā sazināties.

Arī Laurenču sākumskolas 2. a klases skolēni atzīmēja šo dienu, uzklausot valsts prezidenta E.Levita uzrunu un piedaloties erudīcijas konkursā par dažādiem dzimtās valodas jautājumiem.

Šoreiz erudītākās 2. a klasē: Adele Sauša, Šarlote Balode, Emīlija Emma Žukovska.

Informāciju sagatavoja 2.a klases audzinātāja Sigita Pole

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: