#EkoSkola – Zemes diena Laurenču sākumskolā

Ir aizritējusi Zemes diena, ko atbalstīja Laurenču sākumskola, veicot dažādus labos darbus.
4.-6. klašu posmā dabaszinību stundās tika diskutēts par atbildīgu iepirkšanos un vietējo pārtikas produktu audzētāju atbalstīšanu. Tika veikta aptauja par zaļumu audzēšanu uz palodzes un noskaidrots, ka zaļumus uz palodzes audzē 97 skolēni. kas sastāda 52% no skolēnu skaita.
Tika veikta arī aptauja par Zemei draudzīgiem pārvietošanās veidiem mūsu skolā. Izrādījās, ka lielākā daļā no aptaujātajiem 113 skolēnu tomēr tiek atvesti uz skolu ar auto transportu, jo skola atrodas tālu no skolēnu dzīvesvietas. Daži skolēni atbalsta videi draudzīgu pārvietošanās veidu un pārvietojas – ar kājām 22, ar velosipēdu 20, ar skūteri 7. Noslēgumā skolēni zīmēja plakātus par Zemei draudzīgām aktivitātēm. Visa skola iesaistījās makulatūras un bateriju vākšanas akcijā.
Arī 1.-3. klašu skolēni iesaistījās Zemes dienas aktivitātēs, šķirojot atkritumus, audzējot zaļumus uz palodzes un piedaloties dārza darbos, palīdzot vecākiem. Piemēram, Annija Burtniece no 1.c klases šķiroja atkritumus, nodeva makulatūru, nodeva labdarībai drēbes, kompostēja organiskos virtuves atkritumus, bet Evelīna Rūta Ozola no 1.c klases iknedēļas nogales pavada laukos. Evelīnai ir paveicies ar iespēju redzēt, kā rodas olas, kur aug tomāti un gurķi. Kā stāsta skolniece – vislabākais ir pie vecmāmiņas laukos Zaubē.
Elīza Bērziņa un Kate Andersone no 3.a klases atnesa katra pa 2 kg izlietotās baterijas.

Paldies visiem, kas iesaistījās un atbalstīja Zemes dienu ar savām zaļajām aktivitātēm!

Informāciju sagatavoja dabaszinību skolotāja Dace Purviņa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: