5.a klases skolēni piedalās Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā

Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvas piešķiršana, kuras ietvaros visur Eiropā katru gadu jaunie kinoskatītāji noskatās trīs balvai nominētas filmas un izvēlas labāko, šogad norisinājās desmito reizi.
Šogad Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvai bija nominētas trīs filmas, kas dažādās Eiropas valstīs uzņemtas speciāli bērnu un jauniešu auditorijai ”Pinokio” / ”Pinocchio”(režisors Mateo Garone, Itālija, Francija),”Pāri robežai ”/ ”The Crossing”(režisore Johane Helgelande, Norvēģija) un pilnmetrāžas animācijas filma”Leģenda par vilkiem” / ”Wolfwalkers”(režisori Tomass Mūrs un Ross Stjuarts, Īrija, Luksemburga).
5.a klases skolēni savā balsojumā par labāko un vērtīgāko atzina animācijas filmu ”Leģenda par vilkiem”.
3600 bērnu un jauniešu no 38 valstīm Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijas balsojuma kopvērtējumā par labāko filmu šogad atzinuši norvēģu režisores Johannas Helgolandas filmu “Pāri robežai / The Crossing”. Filma stāsta par 10 gadus veco Gerdu un viņas brāli Otto, kuru vecāki Otrā pasaules kara laikā darbojas Norvēģijas pretošanās kustībā. Kādu dienu tieši pirms 1942. gada Ziemassvētkiem Gerdas un Oto vecāki tiek arestēti, atstājot bērnus vienus pašus. Gerda un Oto atrod ebreju bērnus Sāru un Danielu, kas slēpjas viņu mājas pagrabā. Tagad Gerdas un Oto ziņā ir pabeigt viņu vecāku iesākto – palīdzēt Sārai un Danielam bēgt no vācu karavīriem pāri robežai uz Zviedriju, kur atrodas viņu vecāki. Filma visai ģimenei par draudzību, uzticēšanos un lielu drosmi.

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja Sigita Pole