Noslēgusies Laurenču sākumskolas dienas nometne „Veselīga dzīvesveida akadēmija”

No 19. līdz 23. jūlijam Laurenču sākumskolā norisinājās biedrības „Laurenču vecāku atbalsta biedrība” organizētā dienas nometne „Veselīga dzīvesveida akadēmija”. Nometnē piedalījās Laurenču sākumskolas bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 13 gadiem. Nometne notika ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.
Programma padziļināti tika fokusēta uz veselīga dzīvesveida izzināšanu, sākot ar to, kas ir cilvēka ķermenis, kas ir veselīgs uzturs un kādas fiziskās aktivitātes veicina veselīgu dzīvesveidu. Pirmajā nometnes dienā tika apgūtas zināšanas par veselīgu ķermeni un kā sportiskās aktivitātes palīdz uzturēt veselu ķermeni. Nākamajā dienā nometnes dalībnieki apguva visu par cilvēka maņām – kā tās palīdz dzīvot un kā mēs tās varam izmantot. Īpaši iecienīts bija dabas restorāns, kur varēja izbaudīt dažādas garšas, kā arī ožas stacija, kur bija jānosaka dažādas smaržas un jāatmin, kas tas ir. Dienas noslēgumā tika apgūti veiksmīgas komandas sadarbības noslēpumi. Nometnes dalībniekiem ļoti patika viesošanās Maizes mājā, kurā varēja apgūt visu par veselīgu uzturu. Ceturtdien nometnes dalībnieki apguva dažādas zināšanas par garīgo veselību, par savu labsajūtu, kā arī bija iespēja izmēģināt prasmes noturēt līdzsvaru uz OKrafts balansa dēļiem. Dienas noslēgumā ļoti noderīga bērniem bija Slimību un profilakses centra (SPKC) speciālistu lekcija par bērnu un jauniešu traumatismu un drošību, atrodoties pie ūdenstilpnēm un ūdenī. Nometnes noslēguma dienā dalībnieki apguva visu par un ap ķermeņa skaistumu, kā arī dienas otrajā daļā metās aizraujošās ūdens aktivitātēs, šļūcot pa plēves kalnu.
Kopumā bērni un jaunieši ļoti daudzveidīgi un lietderīgi pavadīja piecas vasaras brīvlaika dienas un ieguva sev jaunus draugus, un absolvēja Veselīga dzīvesveida akadēmiju, iegūstot sertifikātus.
Nometnes organizatori saka paldies Siguldas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu nometnes tapšanā un Laurenču sākumskolai par tehnisko atbalstu.

Uz tikšanos nākamgad!

Informāciju sagatavoja nometnes vadītājs Gatis Kalniņš

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: