Noslēgusies vēsturiska Siguldas skautu un gaidu nometne

4.-8. augustā Līgatnē pie Gūdu klintīm ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu norisinājās Siguldas 83. skautu un gaidu vienības vasaras nometne “Lūša piedzīvojums”. Nometnes laikā tika apgūtas dažādas prasmes, iegūti jauni draugi, kā arī iesvētīts vienības karogs.

Nometnē piedalījās 40 dalībnieki vecumā no 8 līdz 15 gadiem un 10 brīvprātīgie, kas nodrošināja gan nometnes programmu, gan bērnu drošību. Lai runātu par ugunsdrošību un drošību uz ūdens, nometnē viesojās pārstāvji no Latvijas Pludmales glābeju asociācijas (LPGA)  un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD). VUGD Vidzemes reģiona komandierm  Andrim Kellijam līdzi bija sava vecā skautu forma, kas bērnos izraisīja īpašu interesi. Viņš pastāstīja, cik ļoti skautu gaitās gūtā pieredze un prasmes noder arī ugunsdzēsības dienestā.

Paldies Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālajai administrācijai, kas ļāva organizēt nometni tieši blakus Gūdu klintīm, kā arī deva iespēju bērniem bez maksas apmeklēt Līgatnes dabas takas, kur dalībnieki izzināja dažādus ar Latvijas dzīvniekiem saistītus jautājumus un apciemoja nometnes talismanu – lūsi.

Bērni ar lielu sajūsmu uzņēma laivu braucienu, nakts spēles, kā arī ugunskura vakaru. Taču, atskatoties un vērtējot nometnē piedzīvoto, daudziem visaizraujošākā likās neikdienišķā sadzīve. Jautāts, kas vislabāk patika nometnē, 8 gadus vecais Krišjānis nedomājot atbild: “Skaldīt malku!” Alise norāda, ka paticis mazgāt traukus, bet Līvai un Dārtai pašām gatavot ēst uz ugunskura. Mācīties darot ir galvenais princips, kas tiek izmantots gan nometnēs, gan iknedēļas nodarbībās. Daudzi bērni pirmo reizi ne tikai skaldīja un zāģēja malku, bet arī darbojās ar sērkociņiem, nazi, airēja laivu, būvēja telti un daudz ko citu. Ar nelielu pieaugušo atbalstu bērniem pašiem bija jānodrošina kārtība nometnes teritorijā, rūpējoties par ēdienu, tīriem traukiem, ūdens pieejamību un citām praktiskām lietām. Lielu sajūsmu un satraukumu vienmēr izsauca naktssardzes dežūras, jo nometnes teritoriju nakts laikā apsargā paši dalībnieki.

Šī nometne Latvijas skautisma vēsturē ieies ar īpašu notikumu – tika iesvētīts Siguldas 83. skautu un gaidu vienības karogs. Siguldā skautu un gaidu vienība tika atjaunota 2018. gada rudenī. Vienībā aktīvi ir vairāk kā 80 bērni un jaunieši un trīs vadītāji.

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustība, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pārliecību, vēlmi izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 950 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.

Vairāk informācijas: www.skauti.lv
https://www.facebook.com/siguldasvieniba
https://www.instagram.com/siguldas.83.skauti.gaidas/

Informāciju sagatavoja Siguldas 83. skautu un gaidu vienības vadītājs Gatis Kalniņš

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: