Mūsu skolēnu apsveikumi Latvijai 103. dzimšanas dienā.

Novembris ir viens no gada tumšākajiem mēnešiem, taču, raugoties uz mūsu valsts vēsturi, tumsu šajā laikā piepildām ar acīm tīkamo un sirdi sildošo gaismu. Ar sveču, ar lāpu gaismu, ar domām, atziņām un īpašiem vēlējumiem mūsu dzimtenei.
Saistībā ar datorikā apgūstamo tēmu „Kā veido un rediģē videomateriālus?” 6. klasē skolēniem bija uzdevums izveidot video „Sveiciens Latvijai dzimšanas dienā!”, kurā bija jāierunā iepriekš sagatavoti teksti, jāpievieno un jāsamontē pašu izvēlēti video materiāli.
Tehniskajā izpildījumā bija jāiekļauj vairākas klipu maiņas, tematiska fotogrāfija, paša uzfilmēts klips, atbilstoša mūzika, skolēna balss un titri. Vērtējumā par video tika ņemta vērā arī pievienoto titru pareizrakstība, literārās valodas un pieklājības normas.
Tā kā vairums skolēnu video rediģēšanas prasmes apguvuši pašmācības ceļā, tad lielāka uzmanība tika pievērsta scenārija plānošanas nozīmei, lai video būtu atbilstošs tēmai, ieturēts vienotā stilā, lai tā rediģēšanai ietaupītu laiku.
Vēlos pateikties visiem čaklajiem un radošajiem skolēniem par patriotiskajiem un izcilajiem video, kas rada svētku noskaņu un mīlestību par Latviju!
Paldies dažu video autoriem – Kristianam Reiteram, Anetei Anspokai, Leo Rihardam Lundem, Bruno Niklāvam Mančinskim, Henrijam Mikam Gulānam, Felicitai Ertnerei un Paulai Krūmiņai, ka ļauj arī citiem ielūkoties savā paveiktajā darbā! Viņu veidotos video aicinu aplūkot skolas FB lapā!

Informāciju sagatavoja datorikas skolotāja Sandra Ozoliņa