Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa 2021!

Gada tumšākajā laikā, kad dienas sarūk arvien īsākas, Laurenču sākumskolas bibliotēkā atkal tiek sadegtas lampiņas un lukturīši, izkārtas ziemeļvalstu kaimiņu karogu virtenes un kopīgi lasīts daiļdarbs.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija, bet Latvijā – Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.
Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 24. reizi, Latvijā – 23. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet tiek sadegtas sveces un lampiņas un notiek stāstu lasījumi.
Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas tēma ir Sapņi un ilgošanās.Kopā ar Laurenču sākumskolas mazākiem un lielākiem lasītājiem sapņojām kopā gan ar Ālandu salu autores Karīnas Erlandsones grāmatas “Pērļu zvejniece” galveno varoni Mirandu par mītiem apvītās pērles izzvejošanu, gan kopā ar Jura Zvirgzdiņa “Kapteiņa zirdziņu” piepildījām sapni ceļot pa jūru, un kopā ar Tildu no igauņu autora Andrusa Kivirehka grāmatas “Tilda un putekļu eņģelis” izsapņojām brīnumaino satikšanos ar tēti.


Klāt tūlīt arī pirmā Advente un skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, un mēs, laurēni, novēlam – lai ikkatram ir kāds sapnis, pēc kā ilgoties, bet lai tikpat lielu prieku sagādā arī piepildīt kāda cita sapni!


Paldies skolēniem un skolotājām par atsaucību un dalību šajā pasākumā!
Laurenču sākumskolas bibliotekāre Marita Veica

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: