#EkoSkola: 4.c klase virtuālajā ekskursijā apmeklē Getliņi EKO poligonu

Mācību ekskursijā var doties arī tad, ja nākas mācīties no mājām. Tieši tā 4.c klase izdarīja – 19. janvāra rītā devās virtuālajā ekskursijā uz Getliņi EKO.

Lieliskas Getliņi EKO pārstāves Montas vadībā skolēni un skolotāja attālināti “izstaigāja” nelielu daļu no lielā Getliņu poligona. Ieskatījāmies atkritumu šķirošanas angārā un uzzinājām, ka vieglo plastmasu un tekstilu sasmalcina un nodod kā kurināmo, lai ražotu enerģiju. Savukārt speciālajos konteineros bioloģiskos atkritumus pārstrādā 2 mēnešu laikā, un no tā iegūst gāzi. Izpētījām milzīgo atkritumu kalnu, kurš, kā izrādās, var sasniegt 55m augstumu virs jūras līmeņa. Pēc tam devāmies Montai līdzi uz Getliņu EKO siltumnīcām, kur audzē ekoloģiskos tomātus un gurķus. Kā arī uzzinājām daudz svarīgas informācijas par šī poligona galvenajiem darbības virzieniem un kāpēc ir būtiski šķirot atkritumus jau mājās. Ekskursijas noslēgumā skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas jauniegūtās zināšanas par poligonu un atkritumu šķirošanu, izspēlējot erudīcijas spēli.

4.c klase iesaka ikvienam šķirot atkritumus gan mājās, gan skolā, gan darbavietā, kā arī domāt par to, cik daudz un ko mēs pērkam savām vajadzībām, bet kas ir lieks un bez kā patiesībā varam iztikt.

#EkoSkola #ĪstaisBrīdisSākt

Informāciju sagatavoja 4.c klases audzinātāja Santa Bērziņa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: