Dzimtās valodas diena/nedēļa Laurenču sākumskolā

Tā kā 21. februārī tika atzīmēta Starptautiskā dzimtās valodas diena, Laurenču sākumskolas skolēni nedēļas laikā gan latviešu valodas, gan klases stundās skatījās, klausījās, rakstīja un piedalījās viktorīnās par savu dzimto valodu.

Mazākie laurēni skatījās video filmiņu “Latviešu valodas stāsts”, klausījās pasaku 3 dažādos dialektos, iepazina augšzemnieku dialektu, mācījās latgalisko izlokšņu vārdus, kā arī piedalījās valodas viktorīnā, rakstīja tautasdziesmu visglītākajā rokrakstā, iepazina dzimto valodu spēlēs un piedalījās erudīcijas konkursā.

Lielākie laurēni uzzināja, kāpēc šī diena tiek atzīmēta, noskatījās video filmiņu “Latviešu valodas stāsts”, noklausījās grupas “Līvi” dziesmu “Dzimtā valoda”, iesaistījās diskusijā par mūsu dzimtās valodas ceļu cauri laikiem un dziesmas nozīmi valodas saglabāšanā. Pēc tam skolēni pārbaudīja savas prasmes ar dažādiem mēles mežģiem, uzzināja daudz jaunu vārdu, kā arī stiprināja savas zināšanas dažādu ikdienā tik labi zināmo vārdu pareizrakstībā.

Mūsu valoda dzīvos tik ilgi, cik ilgi mēs tajā runāsim!

Informāciju sagatavoja Santa Bērziņa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: