Siguldieši atgriezušies no lielākā skautu un gaidu saieta Baltijā

No 24.līdz 31.jūlijam Lietuvas pilsētā Naisiai 18 pārstāvji no Siguldas 83.skautu un gaidu vienības piedalījās 5.Baltijas skautu un gaidu džamborejā. Nedēļu garajā nometnē piedalījās 650 dalībnieki no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Čehijas, Austrijas, Zviedrijas, Ukrainas un Izraēlas.
Nometne “Atpakaļ pie baltiem” bija veltīta senās baltu kultūras izzināšanai. Jaunieši vecumā no 12 gadiem nedēļas garumā apguva seno baltu mitoloģiju, amatniecību, vēsturi, devās ekskursijā uz Šauļiem un pārgājienā uz Krustu kalnu, kas iekļauts UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Programma bija veidota kā ceļojums laikā, lai iepazītu seno laiku vēsturi, viduslaikus, jauno laiku atklājumus un iztēlotos nākotnes iespējas. Dienas jaunieši pavadīja nodarbībās, bet vakaros notika ballītes ar lietuviešu, latviešu, igauņu un ukraiņu dziesmām un dejām. Trešdienā bija iespēja nometni apmeklēt viesiem. Šajā dienā jaunieši izmēģināja seno kuršu cīņas un spēles, iepazina Lietuvas robežsardzes darbu, kā arī demonstrēja savu radošumu un prasmes skautu tirdziņā, kam par godu bija radīta nometnes nauda – balti. Pārdodot savus darinājumus, pakalpojumus vai kādas izklaides iespējas, jaunieši nopelnīja naudu, par kuru varēja iegādāties vērtīgas lietas āra dzīvei.
Šī bija pirmā starptautiskā pieredze Siguldas vienībai. Jaunieši demonstrēja patstāvību, labas komunikācijas prasmes, sadarbojoties ar citu valstu jauniešiem. Pēc nedēļas Siguldas vienība piedalīsies Latvijas nacionālajā skautu un gaidu nometnē Kurzemē. 

Informāciju sagatavoja Siguldas 83.skautu un gaidu vienības vadītājs Gatis Kalniņš

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: