Augustā aizritējusi piedzīvojumu un āra dzīves dienas nometnes „Piedzīvojumu meklētāji 2022”

No 15. līdz 19. un no 22. līdz 26. augustam Laurenču sākumskolā norisinājās biedrības „Laurenču vecāku atbalsta biedrība” organizētās piedzīvojumu un āra dzīves dienas nometnes „Piedzīvojumu meklētāji 2022”. Nometnēs piedalījās Siguldas novada bērni un jaunieši no 7 līdz 12 gadiem.

Programma padziļināti tika fokusēta uz āra dzīves prasmju apguvi. Tika apgūtas ļoti dažādas prasmes – ugunskura veidošana un iekuršana ar sērkociņiem un kramu, mezglu siešana, nometnes iekārtošanas prasmes, telts celšana, kā arī darbošanās ar nazi un cirvi, un šaušana ar loku. Taču vienlaikus bērni un jaunieši darbojās arī radošajās darbnīcas, mācījās hip-hop un brake dance dejas pamatus un sportoja. Nometnē bija iespēja izmēģināt arī savas prasmes noturēt līdzsvaru uz OKrafts balansa dēļiem.

Nometnē viena no gaidītākajām aktivitātēm bija  pārgājiens un nakšņošana teltīs. Telšu nometnē vakaru noslēdzām ar nakts spēli, zefīru ēšanu pie ugunskura un atraktīviem vakara priekšnesumiem. Daļai nometnes dalībnieku šī bija arī pirmā reize nakšņošanai teltī, līdz ar to tas bija īsts pārbaudījums un piedzīvojums.

Kopumā bērni un jaunieši ļoti daudzveidīgi un lietderīgi pavadīja piecas vasara brīvlaika dienas un ieguva sev jaunus draugus, kā arī labāk iepazina sevi un cits citu.

Nometnes organizatori saka paldies Siguldas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu nometnes tapšanā un Laurenču sākumskolai par tehnisko atbalstu.

Uz tikšanos nākamgad!

Informāciju sagatavoja Siguldas 83. Skautu un gaidu vienības vadītājs Gatis Kalniņš

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: