Laurenču sākumskolā no 28.10. – 30.10. norisinājās skautu un gaidu lielā rudens nometne “Rudens cerība 2022”

Gandrīz 300 skauti un gaidas no visas Latvijas laikā no 28.10. līdz 30.10. tikās Siguldā, Laurenču sākumskolā uz ikgadējo lielo rudens nometni “Rudens cerība 2022” ar mērķi izzināt Latvijas vēsturi mācīties rūpēties par sevi, savu ģimeni un sabiedrību kopumā, kā arī gūt izprati par to, kas notiek ar valsti krīzes apstākļos. Pasākumā piedalījās arī 51 dalībnieks no Siguldas 83. skautu un gaidu vienības.

Pasaules lielākās bērnu un jauniešu organizācijas misija ir darīt pasauli labāku, kļūstot par tās biedru indivīds apsolās palīdzēt tuvākam katrā brīdī un pildīt skautu un gaidu likumus. Cilvēki ikdienā sastopas ar dažādām situācijām, kur kādam ir nepieciešama palīdzība, bet ne vienmēr ir izpratne kā palīdzēt. Šīs nometnes mērķis apgūt Latvijas tapšanas vēsturi un sniegt praktiskas zināšanas bērniem un jauniešiem par dažādām krīzes situācijām ar kurām viņi var sastapties ikdienā, kā arī saprast, kā rīkoties, ja valstī iestājas “krīzes situācija” jeb 72 stundu reakcija, kā arī rūdīt viņu rakstu, lai būtu drosme palīdzēt.

Paralēli tradicionālajām āra dzīves prasmēm, jaunieši:

– piedalījās Aizsardzības ministrijas pārstāvju organizētajā nodarbībā par to, kas notiek ar valsti krīzes situācijā, un kas ir jādara katram indivīdam;

– trenēja personīgo drošību kopā ar dažādiem dienestiem;

– atjaunoja pamatprasmes pirmās palīdzības tēmā;

– guva izpratni par Latvijas vēsturi;

– attīstīja savstarpējās komunikācijas prasmes un priecājās par kopā būšanu.

Nometne “Rudens cerība 2022” ir Rīgas 155. skautu vienības sadarbībā ar Siguldas 83. skautu un gaidu vienību organizēta nometne, un šogad tā notika jau 23 reizi. Tajā piedalījās vienības no Rīgas, Valmieras, Ogres, Ogresgala, Baldones, Tukuma, Siguldas, Kocēniem, Jūrmalas.

Pasākums tika veidots ar Nacionālo Bruņoto spēku, Aizsardzības ministrijas, Laurenču sākumskolas, Rīgas, Kocēnu, Valmieras, Siguldas novada pašavaldības, āra dzīves apmācību centra “Pelēkais vilks” atbalstu un Latvijas skautu un gaidu brīvprātīgo vadītāju (brīvprātīgo jaunatnes darbinieku) darbu.

Informāciju sagatavoja Siguldas 83. Skautu un gaidu vienības vadītājs Gatis Kalniņš

#RudensCeriba2022

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: